Amy Lee’den Çocuk Albümü “Dream Too Much”

Amy Lee, Grammy ödüllü rock grubu Evanescence ile elde ettiği büyük başarıların ardından ilk çocuk albümü Dream Too Much’ı yayınlayarak bize yumuşak yüzünü gösteriyor.

Toplamda 12 parçadan oluşan kaydın, 30 Eylül’de Amazon Music‘de özel olarak yayınlanması planlanıyor. Bu albümde mükemmel sesinin çocuklara hitap eden arkadaş canlısı ve yumuşak tarafını gösteren Amy, Susam Sokağı klasiklerinden “Rubber Duckie”, The Beatles‘dan “Hello Goodbye” ve R&B klasiği “Goodnight My Love” parçalarını da seslendiriyor.

2 yaşındaki oğlu Jack Lion‘dan esinlenen Amy, albüm kayıtlarını babası ve kız kardeşleri ile yaptı. Babasının her zaman, Jack için bazı çocuk şarkıları yapmaktan bahsettiğini söyleyen Amy’yi eşi Josh Hartzler da “İkiniz de müzisyensiniz ve birlikte stüdyoya girip bir şeyler yapmalısınız” diyerek desteklemiş.

Bu aile projesinde Amy’nin babası John Lee; ukulele, dobro ve banjo çalmış. Amy de kız kardeşleri Lori ve Carrie ile birleşerek Andrews Sisters tarzı bir harmoni ile vokalleri kayıt etmiş ve amcası Tom da gitar, bass and armonika çalmış hatta kayıtlara Jack bile dahil olmuş.

Albümle aynı ismi taşıyan Dream Too Much‘ı aşağıdan dinleyebilirsiniz.

Amy Lee: “Bunu duyan tek kişiler biz bile olsak, kesinlikle emeğimize değdi çünkü bu kayıt aile olarak bize çok fazla şey ifade ediyor ve bunu seviyoruz. Bu yüzden bu kayıtla gurur duyuyorum ve bunu birlikte yapabilmiş olmak gerçekten çok güzel. Her zaman kendimi yaratıcı olarak daha da geliştirecek şeyler için çabalarım ve bu bir sürpriz oldu. Albümün bu kadar aniden (rastgele) olmasına rağmen bu kadar güzel bir şekilde sonuçlanması çok mutlu edici. Bunu biz bize yaptık ve çok güzel bir şey ortaya çıktı.”

Albümdeki ‘The End of the Book‘ (Kitabın Sonu) gibi şarkılar doğrudan Jack‘ten ilham alınarak yazılmış, Amy bunu şöyle anlatıyor: “Ne zaman bir kitabın sonuna gelsem o hep ağlıyor… ‘Kitabın sonuna geldiğimize inanamıyorum!’ der gibi hatta ‘Hayıııırr’ der gibi gerçekten ağlıyor. Ve ben de ‘Hey adamım… Bu son değil… Kitabı tekrar okuyabiliriz.’ diyorum. Bu gerçekten çok sevimli ve tatlı, bu da sonunda bir şarkıya dönüştü. Şarkı, kitabın sonu hakkında; hikayenin sonu hakkında değil.”

Amy, yaptığı albüm ile bir aile müzik grubu kurmak veya kariyerine çocuk şarkıları yaparak devam etmek gibi hedefleri olmadığını da belirtiyor. Bundan sonraki planlarını yetişkin müzik kariyeri üzerine atacağı adımlar ile devam ettireceğini belirtiyor.

“Dream Too Much” albümünün hikayesini aşağıdan izleyebilirsiniz.


Dream Too Much, Amazon üzerinde ön siparişe açılmış durumda.

Çeviri için biseyler.co’ya teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir