Röportajlar

Amy Lee: “İstanbul tam bir parti şehri” (Hürriyet Gazetesi)

Evanescence, 10 yıl önce müzik dünyasında deprem etkisi yaratmıştı. Eleman değişiklikleri grubu biraz yavaşlatsa da üçüncü albümleri onlara tekrar can verdi. Gruptan bahsederken güzeller güzeli solistleri Amy Lee’yi de unutmamak lazım tabii.

Selamlar Amy, neler yapıyorsunuz?
– Oteldeyim, az önce hayranlarla biraz takıldık şimdi konsere hazırlanıyoruz. Bazen korkutucu olabiliyor. Bazen çok heyecanlı oluyorlar dolayısıyla daha dikkatli davranmamız gerekiyor ama sevildiğini bilmek çok güzel bir şey. Herkesin elini tutamayacağımı anlıyorlar.,
Mesela benim elimi tutmuştunuz. Belfast’taki MTV Avrupa Müzik Ödülleri töreninde tanışıp konuşmuştuk. Şimdi nasıl işler?
– Gerçekten mi? Tekrar konuşmak güzel… O görüşmemizden beri neredeyse altı aydır turnedeyiz. Normal hayatımı özlüyorum ama kariyerimizin de en güzel anlarını yaşıyoruz. Bazen yoruluyoruz ama bunu sahneye yansıtmıyoruz. Bu işin en güzel tarafı da bu zaten: Evimi çok özlediğimde sahneye çıkıp binlerce hayrana seslendiğim anda her şeyi unutuyorum.
Bazen ilk günlere dönmek istediğiniz oluyor mu? 
– Ne yazık ki imkansız. Sen grubu tanıyorsun ve ‘Bring Me To Life’ı ilk kez dinleyemeyeceksin. O, 10 yıl önceydi. Ama hâlâ sahnede söylediğimde gelen tepki inanılmaz. Bense her söylediğimizde geçmiş günleri hissediyorum. Çok nostaljik bir durum. O, “Evet biz yaptık” dediğimiz zafer günlerini hiç unutmayacağım.

EVLİLİK ÖZGÜVENİMİ ARTIRDI

Son albümde nelerden etkilendiniz? 
– Deneyimlerimden ve insan ilişkilerimden. Başkalarının neler yaşadığını deneyimledim. Ama en çok Japonya’daki tsunami ve deprem felaketlerinden etkilendim. Stüdyoda grupça görüntüleri izledik ve çalmaya başladık. Sözleri bir çırpıda yazdım. Özetle, kendimden çok başka olay ve kişilerden etkilendiğim bir albüm oldu.
Kariyerinizin bir sonraki adımında yeni albüm mü yoksa bir bebek mi var?
– Beş yıldır evliyim ve Open Door’dan sonra bu kadar beklememizin sebebi de biraz buydu. Eşim Eric’le vakit geçirip biraz normal olmak istemiştim. Şimdiyse yeni konser anlaşmaları yapıyoruz. Gitmediğimiz yerlere gitmeye odaklandık.
Evli olmak müziğinizi nasıl etkiliyor?
– Evlilik kendimi daha bir bütün hissettiriyor. İşinizden daha önemli bir şeye sahip olmak çok güzel… Karşındakini birinci sıraya koymak ve onun için de birinci sırada olduğunu bilmek etkileyici ve güven verici.

OTELE DENİZ YOLUYLA DÖNMÜŞTÜK

İstanbul’a ikinci kez geleceğiz. İlkinde çok eğlenmiştim ve konser bitiminde çok mutluydum. Hayranların coşkusu inanılmaz hissettirmişti. Şehri çok fazla gezme şansımız olamasa da trafik sorunundan haberdarım çünkü otele deniz yoluyla dönebilmiştik. Teknede gitar çalınırken, havai fişek gösterisi izleyip şarap içip tekrar gelmek istediğimi söylemiştim. İlk geldiğimde İstanbul’un bir parti şehri olduğunu anlamıştım zaten. Bu sefer meşhur rock barlarına gitmem lazım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir