Haberler

Amy Lee Siyasi Görüşü Hakkında İlk Kez Konuştu: “Asla Bir Diktatöre Boyun Eğmeyeceğim.”

Evanescence’in solisti Amy Lee ilk kez siyasi görüşlerini açarak, ülkesinin özgürlüğü ortadan kaldırılırken susmayacağını ve buna katlanmayacağını belirtti.

GOP tarafından yönetilen Senato’nun 6 Şubat Çarşamba günü yaptığı oylamada, Başkan Donald J. Trump‘ı her iki suçlamada da tanık çağırmadan yargılaması, Lee’nin konuşmak istemesine sebep oldu. Senato, onu gücün kötüye kullanılmasıyla ilgili ilk suçlama hakkında 52-48 oy verdi.  Kongreyi engellemekle ilgili ikinci madde, parti hatlarında 53-47 oyla yenildi.

Cumhurbaşkanını görevden almak için Senato’nun üçte ikisinin veya 67 milletvekilinin kendisini mahkum etmek için oy kullanması gerekiyordu.

Bugün erken saatlerde Lee, Twitter üzerinden şu açıklamayı yaptı:

“Siyasi görüşlerim hakkında hiçbir zaman alenen konuşmadım. Kabul etmediğim şeylere saygı duyabilirim ve müziğimin her zaman tüm inançlardan, tüm renklerden, tüm cinsiyetlerden herkesin bir araya gelip sahip olabileceği özgür bir yer olmasını istedim.”

“Ülkemin özgürlüğü alınırken öylece duramıyor ve ağzımı kapalı tutamıyorum. Bu bir hikaye, bir taraf ya da bir partiye karşı değil. Bu sadece doğru ve yanlış, ne kabul edilebilir veya ne kabul edilemez. Bu benim için yeterince iyi değil ve hiçbirimiz için yeterince iyi değil.”

“Hükümetimden yalan söylemeyi, aldatmayı veya zorbalığı kabul etmiyorum.”

“Mirasımız özgür bir ülkedir, ancak birçoğunun sesi iktidarda olan birkaç kişi tarafından kesilmekte ve boğulmaktadır.”

“Asla bir diktatöre boyun eğmeyeceğim.”

“Bu noktaya geldiğine inanmak çok zor çünkü bir Amerikalı olarak, her zaman ülkemin sığınağına inanma ayrıcalığına ve Beyaz Saray’ın içindeki hiç kimsenin güçlerini kötüye kullanmayacağı fikrine sahip oldum. Bir ulus olarak ayağa kalkmak ve hayır demek için daha büyük bir güce sahibiz. Bu bizim ülkemiz ve birkaç açgözlünün bunu bizden çalmasına izin veremeyiz.”

“Cumhuriyetçiler ve Demokratlar, biz düşman değiliz. Biz fethedilebilmek için kasten bölünmüş durumdayız. Manipüle ediliyor ve kullanılıyoruz ve kendimizi kurtarmanın tek yolu, partizanlığın sınırlarını kırmak ve gerçeğe karşı savaşmak için bir araya gelmektir. Kendimiz için gerçeği aramalıyız.”

“Birine TV’da söz sahibi olduğu için güvenmeyin.  Kötü insanlar her zaman iktidara gelir ve yalan söylenmesine izin verilirse, duymak istediklerini söylerler. Yalancılar her zaman basit bir şeyin kafa karıştırıcı görünmesini sağlamaya çalışacaktır.”

“İşte kolay bir örnek: Şahitleri dinlemeyi reddeden herkes açıkça gerçek aramıyor demektir. Bu istismarın kabul edilmesi demek, liderlerimize yalan söylemek, iyi hisse senedi, bizim onayımız olmadan kararlar vermek ve konuşmaya çalıştığımızda bizi susturmayı kabul etmek demek. Bu, politikalarınız veya inançlarınızla ilgili değil, özgürlüğümüz ile ilgili.”

“Kendin için düşün. Gerçeği ara. Sesini kullan.”

EVANESCENCE, Mart ayında Tokyo’daki Download Festival’de sahne alacak. Kısa bir aradan sonra, grup WITHIN TEMPTATION ile büyük bir Avrupa ortak turnesine çıkıyor. 4 Nisan’da Belçika’nın Brüksel kentinde başlayacak turne, 1 Mayıs’ta Birmingham, İngiltere’de sona erecek. EVANESCENCE, 14 Mayıs’ta Minnesota, Minneapolis, The Fillmore’da bir gösterisi için ABD’ye geri dönecek ve daha sonra da Sonic Temple Müzik ve Sanat Festivali’nde sahne alacak. Tüm biletler satışta, grubun resmi web sitesinden satın alınabilir.

Çeviri için İrem Sözeren’e teşekkürler.

Kaynak: blabbermouth.net

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir