Röportajlar

Amy MTV Latin America’da Konuştu ve Sorulara Cevap Verdi (5 Ağustos)


Amy: Bu albümde farklı olanlardan biri yapılış süreci: Arkadaşlarla beraber, hepimiz fikrimizi paylaşarak ve bu fikirler üzerinde hep beraber çalışarak yaptık. Piyano, gitarlar, bas, bateri ve vokal. Bu sayede her şeyin altında ham bir enerji yatıyor, bayılıyorum. Herkesle beraber yazıyordum. The Open Door döneminde neredeyse sadece Terry’yle beraberdim ve bu sefer hem Terry’yle, hem Tim’le ya da Will’le, hepsiyle yani. Hepsi biraz kendi tatlarını kattılar ve bence bu her şeyi daha dinamik yaptı. Yeni bir albüm yaparken hep eğlencelidir, müzik bu, eğlenceli olması lâzım zaten ama bana göre eğlenceli bir havası var müziğin. Şarkıları çalmaya bayılıyorum. Canlı gibi bir şey yaptığımız, yapım-öncesi için hazırlandığımız ve o tür şeyler yaptığımız için albümde köklerimize dönüyormuşuz gibi hissediyorum; beraber çalmak, ham, keskin, beraber yaşamak, her gün bir prova alanına gitmek, yani, müzik yapıyoruz işte.

Tarzınızı değiştirip eğlenceli bir pop albümü çıkarmayı düşündüğünüz doğru mu?

Amy: Yeni albüm, özellikle bana göre, eğlenceli ama kesinlikle bir pop albümü değil… Buna başka nasıl cevap verebilirim bilmiyorum. Bence dinlediğinizde hemen anlayacaksınız. Bayağı kuvvetli bir rock albümü.

Bir çocuk filmi için şarkı yazdıktan sonra çocuk albümü çıkarmayı düşündüğünüz doğru mu?

Amy: Hayır. Disney için bir şey yapıp bir çocuk albümü çıkarmaya karar vermedim ama bir gün bir çocuk albümü çıkarmayı isteyebilirim. Çok heyecanlı olur herhalde. Tabii, benim yapacağım şey bayağı garip, değişik ve ürkütücü olurdu. Çocuk şarkılarını alır biraz değiştirirdim.

Metallica coverları albümü yaptığınız doğru mu?

Amy: Hayır. Hayır, bir Metallica coverları albümü yapmıyoruz. Metallica harikadır. Biz… Sanırım bir şey var: Albümü karıştıran kişi aynı zamanda “Black Album”ü de karıştırmıştı, al sana küçük bir bağlantı.

Hıristiyan rock grubu olarak etiketlenmemek için Vatikan’a gitmeyi reddettiğiniz doğru mu?

Amy: Hayır! Hayır, ben… Aslında Vatikan’a gittim. Çok güzeldi. Çok beğendim ve bir sorun değildi. Kollu bir şey giymek gerekli olduğu için bir ceket giymek zorunda kalmıştım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir