Haberler

Bir Türlü Yayınlanmayan Şarkı: “Your Love”

“Your Love” şarkısı, 2008 yılında NPMA (Ulusal Müzik Yayımcıları Derneği) Ödüllerinde “Besteci Yıldız” ödülünü kazandıktan sonra söylenilmişti. Şarkının stüdyo ya da canlı kaydını yıllarca dinleyemedik. Şimdi bir ihtimal kavuşabiliriz. Gelişmeleri sizin için derledik.

2009 yılında Amy Lee, Terry Balsamo, Dave Eggar ile birlikte Nashville’de Legends & Lyrics (Efsaneler & Şarkı Sözleri) konserinde Bring Me to Life, Lithium, Good Enough, Call Me When You’re Sober şarkılarıyla birlikte Your Love şarkısını tekrar canlı olarak çalmışlardı. Gruba ayrıca Dwight Yoakham ve Gavin Degraw gibi müzisyenler eşlik etmişti. Şarkı, bir türlü iyiye gitmeyen bir aşk hakkında olarak tanımlanmıştı.

Bilmeyenler için Legends & Lyrics; her bölümde 3 ya da 4 sanatçının yer aldığı müzikal performans serisidir. Kendi şarkılarından bazılarını akustik olarak seslendirdikleri ve sektördeki ilhamları, fikirleri ve deneyimleri hakkında birbirleriyle konuştukları samimi, bir performans salonunda hazırlanan bir şovdur.

Ocak 2009’da Brezilyalı gazete Folha de S.Paulo’yla olan söyleşisinde, Amy Lee şarkı hakkında bunları söylemişti:

Bu şarkıya ‘Your Love’ adını verdim. Albümün iyi bir sentezi değil. Ama harika. Albüm için yazdığım ilk şarkılardan biriydi.

Ekim 2011’de Rockline Radio ile olan söyleşisinde Amy Lee şarkıdan tekrar bahsetmişti:

Your Love, Tim’le beraber bestelediğimiz bir şarkıydı. Başta bir soundtrack için yazmıştık ama o iş yatmıştı. Şu anda şarkıyı satın alabileceğiniz bir yer yok ama umarım gelecekte bir şeyler yapabiliriz. Çok hoş bir şarkı olduğunu düşünüyorum, ama şu anda sadece bir B-side.

Legends & Lyrics şovu en başta 2009 Sonbaharında yayınlanacaktı, ama şu anda hâlâ yayınlanmamış durumda. Yıllar boyunca Legends & Lyrics yapımcıları sponsor aradılar ve en sonunda televizyonda yayınlanamayan performans serileri DVD formatında satışa sunuldu. Fakat 1. sezonun sadece ilk 2 bölümü satışa sunuldu. Amy Lee’nin yer aldığı bölüm en çok istenen bölüm olmasına rağmen programcılar sorunlar nedeniyle yayınlamadılar. Temmuz 2010’da, şov “Your Love”‘ın sadece 30 saniyelik bir klibini yayınlamıştı:

Eylül 2012’de bir hayran sitesinde olan bir söyleşide Amy Lee L&L’in o kaydın haklarına sahip olduklarını ve en azından YouTube’a yüklemelerini umduğunu söylemişti.

7 Temmuz 2014’te, korsan bir canlı “Your Love” kaydı internete düşmüştü. Tim McCord, Twitter’da bu kaydın gerçek olduğunu doğrulamıştı.

Ocak 2015’te, Tim’in karısı yanlışlıkla Instagram’ında kızı Maddie’nin “Your Love” demosunu dinlediği bir kaydını paylaşmıştı. Şarkının bu halinde piyano, gitar ve bateri vardı.

29 Şubat 2016’da Amy Lee bir Soru & Cevap sırasında bir hayrana bu şarkının yayınlanıp yayınlanmayacağı hakkında cevap vermişti:

“Dürüst olmak gerekirse, şarkı ortalama bir şarkı. İnsan çok fazla şarkı yazınca hep o an yazdığı en sevdiği şarkı olabiliyor. “Your Love”‘la o anımı yaşadım ama şimdiye kadar bir sürü başka ve “Your Love”‘a benzer ama daha iyi olan şarkılar yazdım, onu geride bıraktım. Hiç duymayacaksınız demiyorum ama pek de bir şey kaçırmıyorsunuz.

Your Love Şarkı Sözü (Özel gösterim videosundan alıntı)

Wait forever for your love
Make believe that we’re the only ones
Holding on to whispers of your love
All we are is a dream beyond the dawn

Şimdi “Your Love” şarkısını internette ulaşmaya çalıştığımızda telif haklarının Warner Music tarafından satın aldığını ve yasaklandığını görüyoruz. Bu yeni bir gelişme. Canlı performansları belki yakında internette görebiliriz. Belki de tüm albümlere konulmayan bu şarkı stüdyo kaydı ile yeni albümde yer alacaktır kim bilir? Detaylar gelince paylaşacağız. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan da takip etmeyi unutmayın!


Çevirilerde destek olan Zeynep Sıray’a teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir