Haberler

Blabbermouth Haberi

Amy Lee: “Her Zaman Olabilecek En Doğru, En Dürüst Versiyonum Olmak İçin Çabalıyorum”

Evanescence şarkıcısı Amy Lee, gelecek albümleri “The Bitter Truth”un isminin ilham kaynağı hakkında Hollandalı FaceCulture’la konuştu. “Bir sürü konuya dokunuyor, sadece politika değil,” dedi. “Bu isim, ‘The Bitter Truth’ [Acı Gerçek], senin yaralarınla, berelerinle, her şeyinle gerçek halinin daha iyi, daha önemli olduğu anlamına geliyor… Kim olduğumuzun ve yaşadığımız dünyanın gerçekleriyle yüzleşebilmeliyiz. Bunlar hakkında bir yalana inanarak yaşamanın kimseye hiçbir faydası yok. Öncelikle gerçekleri inkâr ederek hiçbir şeyi düzeltemeyiz. Dünyamızın ihtiyaçlarını görmezden gelerek hiçbir şekilde dünyayı kurtaramayız; hatalarımızı kabullenmeyerek asla kendimizi geliştiremeyiz. Ne kadar acı olsa da gerçeklerle yüzleşmek iyileşmemizin tek yolu.”

“Bu dönem kendimi iyileştirmek için yol kat ettiğim bir dönem oldu,” diye devam etti. “Birkaç yıl önce erkek kardeşimi kaybettim ve ufkumu genişleten bu süreç sırasında bakış açım hakkında çok düşündüm, gerçeklerle yüzleşme ihtiyacını çok hissettim. Kaçıp gitmek istemiyorum. Sırtımı sevgiye yaslamak istiyorum. İyileşmek için bildiğim tek yol hissettiklerime bakmak, onlar hakkında düşünmek ve yazmak.”

“Yani acı gerçek, gerçeklerle yüzleşmektir,” diye ekledi Amy. “Bu gerçek kötü bir şey olmak zorunda değil. En iyisi bile olabilir ama hayat dediğimiz şey karmaşıktır, bizler karmaşığızdır. Hepimiz tek bir şey değiliz. Kimseyi tek bir görüşte, tek bir buluşmada tanıyamayız. İnsanlar aynı anda bir sürü ayrı sınavdan geçiyorlardır.”

“Bana gelirsek, ben, özellikle müziğe gelince, her zaman olabilecek en doğru, en dürüst versiyonum olmak için çabalıyorum.”


Çeviri için Zeynep Sıray ve Öykü Yıldızhan’a teşekkürler.

Kaynak: blabbermouth.net

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir