Röportajlar

Blabbermouth Röportajı

Evanescence’ın Solisti Amy, Albümler Arasında Ara Vermenin Ona İlham Verdiğini Ve Tekrar İşine Odaklandığını Söylüyor (Blabbermouth.net Röportajı)

image

EVANESCENCE vokalisti Amy Lee, grubun tarihi boyunca gerçekleşen “bir çok kez mola verme” politikasını Avustralya’nın AAP haber ajansına anlattı. “hemen hemen her albüm arasında ‘tamam, kim olduğumu bulmam gerek ve artık bunu yapmak isteyim istemediğimi bilmiyorum. Belki isteyen benim genç halimdir ve şu an başka biriyimdir.’ Dediğim zamanlar oluyor.” Diyor Lee.“Ve bu bana ilham veren bir şey, çünkü her seferinde yaptığım işi tekrar sevmeye başlıyorum ve bunun olduğum kişinin çok büyük bir parçası olduğunu ve oynadığım bir rol olmadığını fark ediyorum. Bütün bu olayın kendisi bir ödül ve beni tekrardan işimi yapmaya itiyor. ”

EVANESCENCE’ın son albümü “Synthesis” Kasım ayında yayınlandı. Albüm, grubun eski şarkılarının orijinal bestelerine dokunulmadan orkestra ve elekronik müzikle yenilenişini içeriyor.

“Synthesis Live” Turnesi Ekim ayında başladı ve tıpkı albüm gibi, turnede de bütün bir orkestra ve elekronik var.

EVANESCENCE 13 ve 14 Şubat’ta Sidney Senfoni Orkestrası ile birlikte Sidney’de, 16 Şubat’ta ise Melbourne orkestrasıyla birlikte Melbourne’da sahne alacak.

Lee Brisbane Times’a 2012’den beri gitmediği Avustralya’yı tekrar ziyaret etmek için sabırsızlandığını söyledi.

“Sidney Opera Binası’nda çalmaya gitmek çok büyük bir olay. Akrabalarıma bunun hakkında böbürleniyorum.”

13.02.2018

Çeviri için Berfin Şefika’ya teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir