Röportajlar

Blabbermouth Röportajı

Amy Lee: Anı Yaşamak Çok Önemli

Evanescence şarkıcısı Amy Lee, KLOS radyo istasyonunda Full Metal Jackie adıyla tanınan sunucunun şovu “Whiplash”te yaptığı röportajda, grubunun kuruluşundan bugüne kadar geçen 25 yılda hem bir besteci hem de bir insan olarak nasıl geliştiği hakkında konuştu.

“Her zaman yazdığım sözlerin daha dürüst, daha açık ve daha hassas olmasını sağlamak için kendime meydan okurum,” dedi. “Açıldıkça ve bunların olmasına izin verdikçe kendimi daha iyi hissederim. Başından beri yapmaya çabaladığım bir şey bu. Bence şu aralar her zamankinden daha iyi beceriyorum.”

“Bakış açısı önemli,” diye devam etti. “Yıllar boyunca hem bir insan olarak çok şey atlattım hem de bir grup olarak çok şey atlattık. Buralara kadar gelmiş olmak ve buralara kadar geldiğimizin farkında olmak… Çok kaybım oldu. Oğlum oldu; anne oldum ben artık. Son albüm çıkardığımızdan beri çok şey olduğundan söyleyecek çok şeyimiz var. Dünyada da bir sürü şeyler oluyor.”

“Farklı bir tür güce ve güvene sahip olduğumu düşünüyorum,” diye ekledi Amy. “Ancak buralara kadar gelebildikten sonra biraz iplememeye başlamanın kattığı bir etki var. Bir noktadan sonra tak ediyor, hayat çok kısa diyorsunuz. Hayata bakış açısına sahip olmak bu yönden iyi. Neye minnet duymayı bilmek, neler için savaşmanın değer olduğunu bilmek – bunların ne kadar zor ve harika olabileceğini bilmek. Anı yaşamak çok önemli.”

Çeviri için Zeynep Sıray ve Öykü Yıldızhan’a teşekkürler.

Kaynak: blabbermouth.net

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir