Röportajlar

Evanescence Döndü

Evanescence 2010’u uzun zamandır beklenen ve sonbaharda çıkması beklenen üçüncü stüdyo albümle ele geçirecek. Baş şarkıcı Amy Lee, grubun bu hafta stüdyoya üçüncü albüm üzerine çalışmaya Grammy ödüllü yapımcı Steve Lillywhite’la gireceğini açıkladı.

Disney etkinlikleri arasında gördüğüm en havalı şeylerden biri Lee’nin Hollywood’un El Capitan tiyatrosunda Nightmare Before X-Mas 3-D sahnesini büyüleyici ve inanılmaz “Sally’s Song” yorumuydu. Bir vokalist olarak inanılmaz derecede gelişti ve bu yeni albüm yılın en önemli rock kayıtlarından biri olacak gibi görünüyor.

“Bu albümü yapacağım için ne kadar heyecanlı olduğumu anlatamam,” dedi Amy Lee. “Son bir buçuk yıldır bu şarkılar hayatımın odak noktası oldular, ve stüdyoda nasıl gelişeceklerini duymak için sabırsızlanıyorum. Sesimizin insanları iyi bir yönde şaşırtacak bir yönde evrim geçirmeye başladığına inanıyorum. Her zamanki gibi, gelişimin inanılmaz ve izin verilirse sınırsız olabileceğini düşünüyorum. Asla aynı albümü ikinci kez yapmak istemiyorum.”

“Bring Me to Life”, “My Immortal”, “Going Under” ve “Call Me When You’re Sober” gibi şarkılarıyla ünlü grup o Evanescence sesinin köklerine bağlı kalacaklarını ancak “başka bir dünya” yaratacak yeni seslerle birleştireceklerini söylüyor. Müziğin özü, ki fısıltı kadar yumuşaktan acı verici bir şekilde agresif rock sesleri arasında gezinen, rock, goth ve klasik sesleri arasında geziniyor; hepsi Lee’nin tutkulu vokalleri tarafından yönlendiriliyor.

Evanescence; kurucu, vokalist, piyanist, keyboarder ve harpçı Amy Lee, gitarist Terry Balsamo, basçı Tim McCord ve yeni kayılımcı baterist ve programcı Will “Science Hunt”tan oluşuyor.

Evanescence uluslar arası olarak neredeyse 20 milyon kopya sattı, sadece Amerika’da bile 8 milyon ve çıkış albümleri Fallen’la iki Grammy ödülü kazanıp ikinci albümleri The Open Door’la bir Grammy adaylığı kazandılar.

Rick Florino

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir