Röportajlar

EvTod.com Terry ile Röportaj Yaptı!

1. Steve Lillywhite ile kaydedilmiş şarkılar bir gün yayınlanacak mı?

Terry: Eminim, zamanı geldiğinde, Amy sizinle o şarkıları paylaşmak isteyecektir, Nick’le kaydedip albüme uymayacağını düşündüğümüz şarkılarla beraber.

2. Yeni albümde hâlâ “elektro şeyler” var mı?

Terry: Evet, albümde hâlâ bayağı elektronik öğeler var. Yapımcımız Nick de “Madem bunu yapıyoruz, böyle şeyleri icat etmiş en harika adamları getirelim, Chris Venna (Nine Inch Nails) falan gibi,” diyordu, bu beni çok mutlu etmişti çünkü Cold zamanlarından beri, onunla çalışma şansını elde ettiğimden beri, onunla çalışmayı istiyordum. Zamanlamanın falan halledilip onun birkaç Ev işinde çalışmasını çok istiyordum. Elektro şeyler var yani ve her zamankinden daha iyi!

3. Evanescence’in yeni döneminin teması ne, grup olarak ve hayranlarla amacınız yani?

Terry: Bu dönem için amacımız, Amy’nin daha önce bahsettiği gibi, bu albümü bir grup işi olarak yapmaktı. Böyle yapılması beni Evanescence için heyecanlandırdı çünkü diğer gruplarla çalışmalarımdan biliyordum ki, o şekilde çalışmak, herkesin fikirlerini herkese sunup, herkesin birbirlerinden beslenmesi, her zaman yapılanları daha güçlü kılıyor. Bateristin bir bilgisayar karşısında tek başına yazmasıyla kıyasla özellikle, ki Amy,Tim ve ben böyle yaptık aslında ama sonra prova odasına yaptıklarımızı getirdik ve Will’le tamamlardık, ki Will her zaman eskisinden çok daha güçlü yapardı. Sonra da Nick yapım-öncesi için gelip şarkılar üzerinde hepimizle tekrar çalışırdı. İş gerçekten kaydetmeye gelince artık birbirimizle o kadar uyumlu ve birleşik olmuştuk ki, kayıtlarımıza yansıdı bu. Duyduğunuzda anlayacaksınız, daha önce hiçbir Evanescence kaydında duymadığınız bir şey bu. Tüm bunları yaparken kendimizi gerçekten ileri ittik, çünkü hayranlarımıza sabırları için bir sürü şey vermemiz gerektiğini biliyorduk. Rock’ta oluşmuş boşluğu doldurmaya çalışmak da istiyorduk, çünkü Deftones ve Machine dışında istediğimi dinlemem zor, herkes kayıp.

4. Albümün çıkışından sonra Şile, Arjantin ve Brezilya’daki deneyimleriniz sayesinde Güney Amerika’ya dönmek istiyor musunuz?

Terry: Tabii ki! Güney Amerika’ya dönmek istiyoruz. Güney Amerikalı hayranlarımız habirebir tekrar gelmemiz için bize tweet atıyor. Şimdilik sadece Rock in Rio’da çalacağız ama oradaki her yeri o kadar seviyoruz ki bu Ekim olacak her şey halledildikten sonra geri dönmemeyi düşünemiyoruz bile. Her yere gideceğiz, bize zaman verin. Yakında görüşürüz.

5. “Understanding”in yeniden yapılacağı ve albüme konacağı dedikoduları doğru mu?

Terry: Bir dedikodu sadece.

6. Esinlendiğiniz şeyler nelerdi ve bunları albümde nasıl bekleyebiliriz?

Terry: Esinlendiğimiz şeyler hep çok karışık olmuştur, herkes için ayrı aynı zamanda ve bence bu bizim için çalışan bir şey çünkü bizi bir araya getirdiğinizde çok farklı bir sonuç ortaya çıkıyor. Kişisel olarak, rifflerimde çok Zeppelin duyuyorum ama o kadar çok şey dinliyoruz ki tek bir şey söylemek zor.

7. “What You Want” klibini ne zaman görebileceğiz?

Terry: Tam tarihi bilmiyorum ama yakında WYW klibini göreceksiniz.

Hepinize teşekkürler,
T.

image

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir