Röportajlar

Kerrang! Röportajı

BÜTÜN KURALLARI YIKIYORUZ!

Özel! Evanescence’ın Amy Lee’si yeni albümün beklemeye değeceğini söylüyor.

2006’da The Open Door’un çıkmasından sonra yaklaşık 5 yıl oldu ve multi-platinli goth-rock grubu Evanescence geri döndü ve kendi adlarını taşıyan üçüncü kayıtlarına son dokunuşlarını yapıyorlar. Albüm prodüktör Nick Raskulinecz (Foo Fighters, Stone Sour) ile Nashville, Tennessee’de kaydedildi ve sonbaharda piyasaya çıkmak için hazırlandı.

Vokalist Amy Lee, gitarist Terry Balsamo ve Troy Mclawhorn, basist Tim McCord ve baterist Will Hunt için tamamlanmış beşli ve “ bu ilk gerçek grup kayıdı” dedi ve gelecek olan kayıtta bazı sürprizler olacağına söz verdi.

Vokalleri kaydetmeye bir ara vererek Amy Lee, Kerrang!’a albümün iç yüzü hakkında ve son birkaç yıldır ne yaptığı hakkında özel bir röportaj verdi…

Yeniden Hareket Haline Olmak Nasıl Bir Duygu?

“Bu gerçekten muhteşem. Bir ara verdim çünkü evlendim ve değişiklik için normal bir insan gibi yaşamak istediğime karar verdim. Yazmaya yeniden başladım ve Evanescence’ı ne kadar sevdiğimin ve özlediğimin farkına vardım. Grupla yeniden kayıt yapmaya ihtiyacım olduğu barizleşti ve herkes ayaklandı. Hayranlarımızın seveceği muhteşem, yenilikçi ve ağır şarkılar yazdık.”

Albüm İçin Bütün Materyaller Nasıl Bir Araya Geldi?

“Bu bizim için bunları yapmak için tamamen farklı bir yöntemdi ama bu tamda bizim ihtiyacımız olan şeydi. Stüdyoya geri döndüğümüzde işin gövdesini duymaya başladığımızda, bunun gerçekten bir grup işi olduğu benim için daha belirginleşti. Grubumla önceden senkronize olduğumdan daha fazla bağlı olduğumu hissettim. Gelişim sürecinden herkes en baştan beri bu sürecin içindeydi ve bu bizim için bir ilkti. Bu defa, hep birlikte odaya korkutucu ve farklı olan bir şeyler yapmak için girdik ama bu kontrolü bırakmak ve ortak bir şeyler yapmakla ilgiliydi. Şu anda sahip olduğumuz takım gerçekten sağlam ve bu çocuklarla olduğumla gurur duyuyorum.”
Bu Yeni Evanescence Sound’u Nasıl Bir Şey?

“Gevşek.Bu albüm ne çok parlak ne de çok sıkı. O daha çok içsel. Gerçekten övündüğümüz gerçek müzisyenlik var. Herkes bizim soundumuzu biliyor ama bu yeni bir taban ve biz bunun tam tepesinde dans ediyoruz! Hala çok ağır ve karanlık ama onunla eğlenebiliyoruz. Müziksel olarak, kendimi kıstırılmış olarak hissetmedim. Eskiden olduğumdan daha güvenliyim. Eskiden saçma, kendine empoze eden kurallarım vardı ama onların hepsini bu albümde yıktık. Gevşekleşerek, sanki daha yüksek bir yere gelecekmiş gibi hissettiriyor.
Bu Defasında Sözlerinize İlham Veren Şeyler Neydi?

“Bu hayatla ilgili. Eskiden olduğundan -ağır-kalpli şarkıları yazmaya başladığımdan- daha fazla sağlıklı bir yerdeyim. Ama bu müzik soundunun mutlu olacağı anlamına gelmez. Eski tüm kaynaklarımı çekip attım ve yeni şeyleri yeni bir perspektifle baktım. Müzik benimle ve benim ilişkilerimle ilgili. Müzik ve sözler de daha önce olduklarından çok daha agresifler; bu da albümü mükemmel yapan şeylerden birisi.”
5 Yıllık Ara Sizi Hiç Endişelendirdi Mi?

“Bunun iyi mi kötü mü olduğunu bilmiyorum. Eğer takıma sorarsanız bu korkunç bir şey. Ama dürüst olmak gerekirse, eğer eskiden yaptığımdan daha iyi olacaksa bir şey yapmaya inanmıyorum. Bu da neden bu kadar fazla süre aldığının sebebi. Onu ne kadar sevdiğimi düşünmeden uyuyamaz oldum. Hayranlarımız bizim için hala ordalar ve korkmaktan daha çok heyecanlandığımı hissediyorum.”
Evanescence’ın Kendi Adını Taşıyan Albümü 3 Ekim’de Çıkacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir