Röportajlar

Loudwire Nights Röportajı

Amy Lee: Yeni Evanescence Albümü Yüzde 100 Biz, Fakat Aynı Zamanda Riskli

Rock müziğin şu anki durumu yeni sesler ve fikirler deneyen sanatçılarla dolu, Evanescence bundan etkilenmiyor. Vokalist Amy Lee grubun gelecek albümünün yüzde yüz Evanescence olduğunu fakat yol boyunca kesinlikle bazı riskler aldıklarını Loudwire Nights’a anlattı.

Evanescence’ın listelerindeki favori şarkıların yeniden düzenlenmiş hallerini içeren 2017 yılında yayınladıkları “Synthesis” grubun en son çıkardıkları uzun soluklu albümüydü. Bu yılın başlarında Fleetwood Mac’in “The Chain” coverını çıkardılar ve yapım aşamasındaki 5. albüm için yapımcı Nick Raskulinecz ile stüdyodaydılar.

Lee açıklıyor; Şarkılar tamamen farklı yerlerden geliyor hepsi aynı tarzda değil.” Onlar başta sadece bir kaç şarkı çıkarmayı ve tek seferde birer birer yayınlamayı planladılar. Onlar şuan dört albümün tecrübesine sahipler “Gerçekten harika gidiyor. Bu birçok şeyin birleşimi “

“Bu kesinlikle yüzde yüz biz”, şarkıcı ekliyor. “Fakat aynı zamanda riskler alıyoruz ve bence bu anlamlı, derin bir şekilde anlamlı…”

Grup lideri olarak albümle ilgili sözsel içerik ve temayı çok ortaya çıkaramasa da şarkı yazarı olarak hayatında yaşanan bazı olaylar nedeniyle yeni bir bakış açısına sahip olduğunu açıkladı. Anne olmasının yanısıra Lee erkek kardeşini kaybetti.

“Kesinlikle geçmiş iki yılda bir ayağım çukurdaymış gibi hissettim” itiraf ediyor. “Bu yüzden yazılacak çok şey var, sanırım köklerime geri dönen yolda birşeylerin anlamını arıyorum… Tüm olay bu fakat tamamıyla karanlık ve ciddi değil.”

Çeviri için Mehmet Baygın ve Beyza Nur Bedir’e teşekkürler.

Kaynak: Loudwire.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir