Röportajlar

Loudwire Röportajı

Amy Lee: Yakın Gelecek İçin Evanescence İle İlgili Yapmayı Planladığım Bir Şey Yok

Sadece bir kaç hafta önce, Evanescence önkadın Amy Lee ilk çocuğunu doğurdu, Jack Lion Hartzler. Anne ve Baba olmak tam zamanlı bir iş bu yüzden Amy Lee’nin Evanescence ile geleceği nerede kalıyor? Şarkıcı hayranlarına Rolling Stone aracılığıyla röportaj verdi.

Rolling Stone Amy Lee’yi anne olmadan önce yakaladı. Lee müzik dünyasından tamamen ayrılmadı. ‘Aftermath’ ‘War Story’ filminden ilham alınmış yeni bir albüm müziği.

Amy Lee’nin aklı gözle görülebilir ki müzikten uzakta değil fakat Evanescence için şuan planları olmamasına karşın grubun geleceği için açık görüşlü. “Durum şu ki artık şuan yapmıyoruz” diye başlıyor. “Gelecek hakkında tahmin yapmaktan hoşlanmam çünkü açık olmak gerekirse açık fikirliyim ve hiçbir zaman tamamen bitti diyemem çünkü o benim büyük bir kısmım. Evanecence ile olan zamanımı sevdim, onu bi kenara fırlatıp atamam fakat görülebilir gelecek için grup ile bir şey yapma planım yok. Benim için biraz ara vermek ve kendimin farklı yanlarını göstermek önemli.”

Lee “Evanescence’a kadar bunların hepsini söyledim özellikle ikinci ve üçüncü albümde; ‘Kendimi grup içinde tamamen ifade etme özgürlüğüne sahibim bundan dolayı neden farklı bir şey yapayım?’ bu bir yere kadar doğru çünkü bir farklı duygulara doğru gitsem de orada hep kesin bir beklenti var. Hayranlar ile, kendim ile Evanescence ne olduğunu biliyorum o bir varlık kendimden daha büyük ki mükemmel fakat şarkı yazıp ‘Bu Evanescence şarkısı ya da değil’ diyebilirim ve her ikisi de olur. Bu nedenle müzik yapmak için farklı çıkış noktaları olmasına ihtiyaç var.” diye devam ediyor.

İyi haber ise Amy Lee Evanescence’la çok iyi bir dönüş yapabilir eğer doğru ilham vurursa fakat bu zamanı söylemiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir