Röportajlar

Loudwire Röportajı

Amy Lee, Evanescence’ın Yokluk Döneminde Kendini Buluşu Hakkında Konuştu 

Evanescence kendileri için müziğe verdikleri aradan sonra ortaya çıkıyor, ve onlar yeni davranış ve müziksel yeteneklerle donandılar! Bu ayın başlarında çıkan yeni single’ları “What You Want” ile birlikte, melek sesli vokal Amy Lee ve grup arkadaşları 11 Ekim’de kendi adını taşıyan üçüncü albümlerini yayınlamak ve aynı zamanda sahneye geri dönmek için hazırlanıyorlar.

Evanescence 20 Ağustos’ta iki yıldaki ilk şovlarından, 17 Ağustos’ta Evanescence’ın kaydedildiği yer olan Nashville, Tennessee’de War Memorial Auditorium’da konser verdikten sadece 3 gün sonra, Winnipeg’de Rock on the Range’in Kanada versiyonunda çaldı.

Kanada şovundan sonra konuşurken, Lee yolların tozunu silkelemek hakkında konuştu. ExploreMusic’e ” İki yıllık aradan sonraki ilk şovumuzdu ve muhteşem hissettim.” dedi. “Biraz gergindim. Uzun zaman olmuştu ve uzun zamandır ‘rock star’ olmamıştım, ama sahneye adamımı sahneye atar atmaz o geri geldi. Çok doğaldı.”

Lee grubun yeni materyalleri çalarken eskilerden daha rahat olduğunu “altı ay ve daha fazlasında üstünde çalıştığımız her şey bu” diye itiraf etti. “Bu zamana kadar olduğumuz en güçlü haldeyiz” diye iddia etti. Gerçekten bir şey söylemek için, 2003′te Fallen’ın patlamasından sonra Evanescence’ın katlandığı üyeliğini merkez almak gibi. Lee coşuyor, “Birlikte çalıştığım kişilerle gurur duyuyorum.”

Bir arabası olmadığını ve şöförünün ehliyetinin süresinin dolduğunu itiraf eden Lee, 2006′nın ‘The Open Door’dan bu yana Evanescence’ın yokluğunda Amy Lee’nin kim olduğunu bulmaya çalışma konusunda dürüsttü.

“2007′de, 26 yaşındaydım ve kendimi yetişkin olarak görmem lazımdı.” diye itiraf etti. “Gençken tüm yaptığım Evanescence’dı ve Amy olmam gerekiyordu, her günkü Evanescence’ın yönetici vokali değil. Ama yinede, farkına varıyor, “Bir parçam günün sonunda hep Evanescence’dan bir kız oluyordum. Bu benim yarattığım bir karakter değildi. O gerçekten bendim, ama bir adım atmak benim için iyiydi.”

O adımını atarken, Lee biryandan da ellerini müziğinden çekmedi. Arp çalmayı öğrendi. Dünyadaki en iyi arp çalan kişi olmadığını kabul etsede, onu nasıl kullanacağı ve onla nasıl yazacağı hakkında eğitti. “Çalması çok zor, ama piyano çalışım yüzünden baştan başlamalıydım.” diye açıkladı. “O yan değil de dikey biçimde duran kocaman bir piyano.”

Bu arada, Lee 30 Pazartesi gecesi Toronto’da için bir Evanescence dinleti partisi düzenledi. Katılanlara önceki ‘What You Want’,‘The Change’ ile birlikte ‘The Other Side’, ‘My Heart is Broken’ ve ‘Lost in Paradise’ı da içeren 5 şarkıyı ön dinleti verdi. Açıklamadan da, disk, alışkanlık merkezli rockçılar ve tutkulu şarkıların karışımı olarak görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir