Röportajlar

MTV Röportajı

Evanescence ‘What You Want’ ile ‘Klasik Rota’sından Kaçınıyor

Amy Lee MTV News’e grubun yeni videosunun ‘dünyaya geri dönüşü’nü temsil ettiğini söyledi.

Neredeyse yazdığı gün, Amy Lee Evanescence’ın “What You Want”ının albümün kataloğundaki geri kalan şarkılardan “gerçekten farklı” olduğunu söyledi. Bu yüzden, video için konsept hazırlama zamanına gelindiğinde, neden değişti?

“Gerçekten çok hızlı çalışıyorduk, ve hala albümü bitirmeye çalışıyoruz ve neredeyse albüm çekme zamanındayız, ve bana çok tuhaf gelen bir şekilde hiç bir fikrim yok, genelde hemen arkasında geniş bir görüşüm vardır.” Lee güldü. “Ama şarkı bizim için çok değişik, bu yüzden klasik, fantastik ve epik olana gidemezdim. Demek istediğim o hâlâ epik, ama klasik rotadan gitmek istemedik-  farklı bir şeyler yapmak istedim.”

Lee aslında kardeşi Carrie’yi stüdyoya yeni taze fikirler için davet etmişti. ” O bir yazar, bu yüzden ben ‘ sadece burada benle oturup şarkıları bir kaç kere dinler misin ve sadece bana ne gördüğünü söyler misin’ der gibiydim” diye hatırladı Lee. “Tam üzerinde olduğumuz şeyleri söylemeye başladı. ‘Bu New York olmalı. Siz, çocuklar yeni bir şey yapmaya ihtiyacınız var, bu şarkı farklı hissettiriyor’ der gibiydi. Ve daha sonrasında Brooklyn Köprüsü’ne doğru koşmak hakkında konuştu, ve orası benim yaşadığım yerdi ve ben, ‘Aman Tanrım, bu muhteşem’ der gibiydim.”

“What You Want”ın arkasındaki konsept için Carrie’ye inanırken- Evanescence’ın tarihini yeniden anlatan, ilk günlerinde terleten klüplerden güneyde son zamanlardaki yokluklarına, Lee New York City’e taşındığında – grubun New York’un Coney Adasına doğru denizde kaybolduğu klimatik manzara, daha çok Amy’nin fikriydi. Ve, evet, daha derin anlamlar var.

“O benim gerçek parçam, bir tür fikirle geldim: Bu bizim dünyaya geri dönüşümüzün simgesi gibiydi.” dedi. ” Oldukça geniş bir hayran kitlemiz var, bu yüzden hep tura çıkmayı düşünüyorum, ve daha fazla tura çıkmak bizim için daha fazla deniz aşırı seyahat demek. Ama bu ondan daha fazlası; bu bizi bilinmeyene götürüyor, uzun bir aradan sonra yeni bir dünyaya getiriyor; geçmişi videonun kalanında görebilirsiniz, ve bu bilinmeyen gelecektir.”

Tabiki, grup arkadaşlarını bu görüşe getirmek- ve sabahın erken saatinde yüzmek gerekiyordu- Lee’nin aslında beklediğinden daha zor olduğu kanıtlandı. Ama, bu durumda bu günlerde herşeyin Evanescence olduğundan, sonunda, hepsi dalış yapmak hakkında anlaştılar; biraz, diğerlerinden daha az gönüllü olarak.

“Evet,[gitarist] Terry [Balsamo] aslında suya girmek istemedi.” gülüyor Lee. “Biraz soğuktu. Ama yinede sevdim. Bence çocuklar da sevdiler”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir