Röportajlar

MTV Röportajı

Evanescence’ın Amy Lee’si Tekrar Müzik Yapıyor…Sadece Grubu İçin Değil (MTV.com)

Önkadın MTV News a indie film olan “War Story’‘e yapılan meşum beste hakkında konuşuyor

İlkten ilk olarak: Evanescence önkadını Amy Lee grubun kayıt şirketi Wind-Up Records a karşı dava açmasını konuşmuyor

’’Bir kelime söyleyemem. Üzgünüm, (içini çekerek ) şuan en iyi şey olan bu.

Konuşmaya gönüllü olduğu şey ise onun ilk ve arkadaşı Dave Eggar ile birlikte War Story diye adlandırılan indie filmi için yaptıkları beste ki film bu ayın sonlarına doğru Sundance’da gösterime girecek ve söylemek istediği şey Evanescence hayranlarının kulaklarına alışkın olduğu şeyler olmayabilir.

’’Hayranlarımı şaşırtacak. Umduğunuz şey değiş; film çok karanlık, içgözlemli. Birçok dialog bile yok ki bu mükemmel çünkü bana göre müzik için bu güzel ve üzgün platformu oluşturuyor” Lee söyledi. “Birçok karışık sesler var, birçok meşum tonlar .Bir çok keyboard çalıyorum ve bir çok Taurus pedal. Çok az monoton sesler var.

’’Çalmanın zamanları var ve müziksel fakat birçok dakikalar var ki ben ve Dave seslerin duvarını inşa ediyorum. Bangır bangır çalan çelloların dışında, trombonlar, synthesizerlar ve harp bunların birbilerinin en üstünde diye devam etti. Bir tür yeni müzik yaratarak, soundtrack gibi değil bir atmosfer ”

Tabiki hep atmosfer değil. Lee direktör Mark Jackson hakkında bir şarkı yazdı fakat tekrardan bu şarkı geçmiş materyalden bir kesin kalkış ki bu tamamen şaşrıtıcı değil.

“Bu şarkı ’’Push the Button” diye adlandırıldı. Bir uzun zamandır direktör Mark şarkının doğru yerini bulamadı bu bir sahne için gerçekten farklı ses veren bir şarkı istedi bende “Biliyor musun Ne? bunu kendim yapabilirim” diye açıladı’’ Benim için çok farklı, elektronik hepsini kendim yaptım ki bu çılgıncaydı çünkü ben mühendislik ve yazmaya kendi evimde mixleyemeye alışkınım fakat üretimin sonu hakkında sorumluluk sahibi olmak benim için yeni bir meydan okumaydı.“ İşte bu, ben bunu mixliyorum”

“Bu tüm işlem gerçekten çok farklı ve özgürce oldu. Grubumu yaparken her zaman için büyük bir şeydi bir çok baskı, atlamak için bir çok çember ve yaşamak için bir çok şey ” diye devam etti. “Ve bu baskı büyük bir proje yaparken iyi olabilir fakat bu farklıydı. Sadece müzik hakkında değil, sadece bir şey hakkında değil o bir çok gruptan insanın sanatın daha büyük bir parçasını yaratmak için farklı şeyler yapmak. Üretim, single ya da dünya çapı başarı hakkında değil yarattığımız sanat parçasının bir bütünlüğü, ve kesinlikle para hakkında değil, o indie, düşük bütçeli ve ben bunu seviyorum”

Ve Lee henüz son üretimi görmedi (“Sundance’da göreceğim, orada olmak için yeterince bundan daha iyi birşey yok” güldü) bir film müziği besteleme tecrübesi ve özgür şekilde ve methoda Eggar ve diğer müzisyenlerle çalışmak onun için dayanılmış bir şeydi ve çok yakında tekrardan aynısını yapmayı umuyor.

“Uzun zamandır film müziği besteleme hakkında konuşuyordum ve bu benim keşfetme fırsatı buldum ilk şeydi. Dave ve ben zaten farklı bir film için toplantı yapıyorduk ki kesinlikle onunla tekrardan çalışacağım” dedi. “Ben açık fikirliyim, gerçekten özgür bir yerde olmaktan kendimi kutunun içinde hapsetmemeyi seviyorum. Bunu her zaman söylüyorum fakat hedef şuan için bu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir