Röportajlar

People Röportajı

Evanescence’ın Amy Lee’si Rock Yıldızı ve Anne Olmak İle İlgili Konuştu: ‘Hep Ya Biri Ya Da Öbürü Şeklinde Düşünmüştüm’

Amy Lee iş hayatının ve anneliğinin sentezlenmesinin tadını çıkarıyor.

Bu yaz Evanescence rockçısı, eski şarkılarının yenilenmesi olarak çıkardıkları Synthesis albümünün tanıtım turnesine çıktı.

Ve Lindsey Stirling ile çıktıkları turne, kocası Josh Hartzler ve 4 yaşındaki oğulları Jack’i yanında getiren Lee için bir aile macerası oldu.

“İkisini birden yapabildiğim, anne olmak için müzik yapmayı ve olduğum kişi olmayı bırakmak zorunda olmadığım için çok memnunum.”

“Sanırım çok daha gençken hep ya biri ya da öbürü diye düşündüm. Ya bi yerimi yırtarak ve tamamen odaklanarak sanatıma yoğunlaşmalıydım ya da anne olup bunlar için zamanım olmamalıydı.” diyor. “Ve aslında, şu an içinde olduğumdan dolayı, olduğum kişi olmanın süper derece önemli olduğunu farkediyorum.”

Grammy kazananı, iş hayatını oğluyla paylaşırken daha mutlu olamazdı.

“Jack bunu çok seviyor,” diyor Lee turne hakkında. “ Eğer dünyadaki en havalı şeyi seçebilseydi bu her gün yeni bir yere giden,haraket eden bir otobüsteki bir ranzada yaşamayı seçerdi. Yani bu onun için bir nevi gerçekleşen bir hayal! Ama elbette olay sadece iş ile alakalı değil, bir çok günü anne olarak geçiriyorum.”

“Onu da macerada yanımda götürmek istiyorum. Kolay değil. Eskiden olduğu kadar çok uyuyamıyorum. Ama bunu yapabildiğim için memnunum.” Diye ekliyor Lee.

Ve görünüşe göre Jack de bu macerayı seviyor.

“Sahnenin yan tarafından şovu izlemeyi seviyor.” Diyor Lee. “Süper ilgili. Artık sahneye koşmasına engel olmaya çalıştıkları noktaya geldi. Gelip bana sarılmak istiyor! Bense ‘Hayır, geride kal, sahneden düşeceksin!’ der gibiyim. Kesinlikle korkmuyor.”

Lee için bu turne 15 yıl önce yazdığı, grubun ilk albümü Fallen’dan Bring Me To Life ve My Immortal’ı da içeren, şarkılara yeni bir bakış açısıyla tekrar dönmek için bir fırsat.

“Müziğim ile bu noktada çok uzun bir ilişkim oldu, ve durum sevgi-nefret durumu.” diyor.  “Toplumun tüm gördüğü olan o küçük minicik parçam olan kız olmak istemediğim durumlardan geçtim. Ve sonrasında da dosdoğru ona koşup, bu kadar uzun süredir üzerinde çalıştığım şeye aşık olduğum zamanlar oluyor.”

“Bakış açısı her şeydir. Gerçekten çok güzel bir şey.” Diye de eklior Lee.

04.09.2018

Çeviri için Berfin Şefika’ya teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir