Haberler

Rolling Stone Röportajı

Evanescence’in Amy Lee’si Beş Yıllık Aradan Döneceği İçin Mutlu 

Evanescence 2006’da çıkardıkları The Open Door’dan beri yeni bir albüm çıkarmadı –ama başkadın Amy Lee Evanescence’in 11 Ekim’deki çıkışı için hazır. Grubun 2007 turunun bitişine doğru evlenmeden hemen önce New York’a taşınmış Lee zamanın çoğunu bir insan olarak kendini bulmaya çalışmakla geçirmiş. “Tüm bu ün, her zaman ilgi odağı olmak, tamamıyla ben değil. Birinin arkadaşı ve normal biri olmayı tercih ederim. Biraz kendi market alışverişimi yapmak, araba sahibi olmamak ve başka herhangi bir New York’lu gibi olmak istedim. Büyük kısmı buydu, Evanescence kısmı olmadan ben olmak.”

Ama şimdi döndüğü için mutlu. “Kalbimde ve zihnimde bunlardan uzak durmuştum bir süre,” diyor Lee. “Ve ona geri dönmek, her zamankinden daha iyi bir halde olması, harika bir his veriyor.”

Verdiği arayı –yapımcısı Nick Raskulinecz (Deftones, Foo Fighters, Alice in Chains) olan- yeni albüme aktarma yolları bile buldu. Kocası ona bir tane hediye olarak aldıktan sonra harpa başladı ve harpla olan ilk kaydını yaptı. Bir de kendi çeşit çeşit müzik zevki var. “MGMT’yi ilk duyduğum zamanı hatırlıyorum, ilk albümlerini –Çok sevdim, çok. Sentezleyici ve onun gibi şeylerden ilham almaya o zaman başladım. Portishead, Massive Attack ve o tür elektro şeyleri hep sevmişimdir,” diyor. “Bu ilham kaynaklarımın bazıları albüme girdi. Ama asıl anın bu iki şeyi karıştırmak olduğunu buldum, Evanescence’i bu yeni elementlerle karıştırmak.”

Lee, kendine bir müzisyen olarak her zamankinden daha çok güveni olduğunu söylüyor –ve bu yeni albümüne yansıdığını. “Epik, karanlık müzik yaparken çok eğleniyoruz,” diyor. “Belli bir şey olması gerekiyor gibi hissetmiyorum; hep karanlık, ürkütücü ya da öyle bir şey olması gerekmiyor. Sadece harika olabilir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir