Röportajlar

RTBF Röportajı

Evanescence’ın Başarısı Üzerine Amy Lee: “Geçmişe Baktığımda Gurur Duyuyorum”

Evanescence solisti Amy Lee ve gitarist Jen Majura geçenlerde Belçika’nın RTBF kanalında röportaj yaptılar. Şimdi aşağıdan izleyebilirsiniz.

Şu ana kadar Evanescence’ın başarısına geri dönüp baktığında ne gördüğü sorulduğunda Amy’nin cevabı “Geçmişe baktığımda gurur duyuyorum. O ilk zamanlara, özellikle eski bir röportaj ya da Fallen zamanından bir konsere, baktığımda kendi yüzümü görüyorum ve tıpkı bir çocuk gibi gözüküyorum. Çocuktum da zaten; ailemin evi dışında sadece hemen hemen dört yıl filan yaşamıştım. Yani o zamanları gördüğümde “Vay Be, olması ne kadarda inanılmaz derecede çılgın bir şey.” diyorum. Ve biliyorum ki, bütün bu olanların ardında, sadece duygusal olarak kendimi ayarlamaya, grubu bir arada tutmaya çalışırken ve geri kalan her şeyle uğraşırken çok fazla sendeliyordum.”

“Bu bizim için çok geriye dönük bir çağ oldu,” diye devam ediyor kendisi. “şu bütün tarihimizi barındıran seti çıkardık ve şimdi kariyerim boyunca çıkardığım şarkıların güzel bir yansıması olan ve üzerine yeni şeyler eklediğimiz Synthesis’i çıkarttık.”

Evanescence ve övülen elektronik kemancı Lindsey Stirling, Kuzey Amerika’da 2018 yazında bir amfi tiyatro turnesine çıkacak. Live Nation tarafından üretilen yolculuk, 6 Temmuz’da Kansas City, Missouri’de Starlight Tiyatrosu’nda başlayacak ve 31 Kuzey Amerika şehrinde duraklayacak. Tur, 8 Eylül’de Washington, Sunlight Supply Amphitheatre’da Washington Ridge’de son bulacak.

Her iki sanatçının şovlarına, hem müzikalliği hem de hayranlarını uzaklara uçurmaya devam eden inanılmaz performans yeteneklerini vurgulayan tam bir orkestra eşlik edecek. Orkestra performansları, ABD ve Kanada’nın karşısındaki şaşırtıcı amfi tiyatro mekanlarını mükemmel bir şekilde vurgulayacak.

İki sanatçı son zamanlarda Lindsey Stirling‘in virtüöz keman sololarını içeren en son EVANESCENCE albümü “Synthesis” ten “Hi-Lo” adlı şarkı üzerinde çalıştı.

Synthesis” Kasım ayında piyasaya sürüldü. Disk, orijinal kompozisyonlara orkestra ve elektronik unsurları dahil ederek, EVANESCENCE‘ın birçok parçasını yeni şekillerde yeniden işlediğini görüyor.

Ekim ayında lanse edilen “Synthesis Live” turu ve albümde olduğu gibi orkestra ve elektronik bir orkestra da bulunuyor.

17.04.2018

Çeviri için Berfin Şefika’ya teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir