Haberler

“The Bitter Truth” Satışa Sunuldu

Evanescence’in  10 yıl aradan sonra 5. stüdyo albümü “The Bitter Truth” bugün yayınlandı

Evanescence’in 10 yıl aradan sonra ilk müzik albümü “The Bitter Truth” BMG etiketiyle bugün satışa sunuldu. Grubun ağır köklerine bir dönüş olan ‘The Bitter Truth’, hem grup üyelerinin kendi hayatlarındaki kişisel trajedilerin bir yansımasıdır (ön kadın Amy Lee’nin kardeşinin beklenmedik ölümü, basçı Tim McCord’un aniden bir çocuğu kaybetmesi) hem de ırksal eşitsizlik, COVID ve ekonomik karışıklığın ortasında gezegenin toplu trajedileri. Ancak hayatın karanlığına ve acılığına rağmen albümün yankılanan mesajı bir ışık: İtmek vazgeçmekten daha iyidir.

2020 yılı boyunca albümün büyük çoğunluğunu birbirinden ayrı olarak yazmak ve kaydetmek zorunda kalan grup, eşi benzeri görülmemiş bir iş akışı ve yaratıcı sınırlar olmaksızın doğal olarak bilindikleri ateşli, epik sese geri döndü. Lirik olarak, dünyanın ağırlığı saf dürüstlüğü besledi ve hem eski hem de yeni temalara hayat verdi.

Albümün karantina yaratımı, Adam Jones’un yönettiği “Evanescence: Embracing The Bitter Truth” adlı yeni bir belgeselde de anlatılıyor ve bugün Amazon Prime Video’daki müzik merkezli akış kanalı The Coda Collection aracılığıyla çıkıyor. Grubun Aralık 2019’daki son (planlanan) canlı şovundan albümün oluşumunu ve ateşle gerçek anlamda yıkımını çoğunlukla uzaktan miksaj ve tamamlama süreçlerine kadar yakalayan belgesel, hayranlar ve sanatın arkasındaki sanatı anlamak isteyen herkes için gerekli.

The Bitter Truth’u https://evanescence.lnk.to/TheBitterTruthPR adresinden satın alabilir ya da dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir