Röportajlar

VH1 Röportajı

Amy Lee Albüm Çalışması ‘Sadece Benim Değil, Evanescence Hakkında’ Dedi

Kendi adını taşıyan albüm, kapağında başkadın Amy Lee’yi taşımayan ilk albüm.

Eğer biri Evanescence’ın ilk iki albümü hakkında çalışmışsa, kolayca farketmiştir ki, kıvrılan taneler bir yana, onlar bütünleştirici bir konsepti paylaşıyorlar: Yani, ikiside başkadın Amy Lee’yi içeriyor … ve sadece başkadın Amy Lee’yi.

Elbette, şu an işler daha farklı. İlk olarak, Lee Evanescence’ın gerçek bir grup olduğunu ve gelecek olan üçüncü albümün ritim tutmak ve melodiler üzerinde harcanan sayısız saatin sonucu olduğunu söylüyor. Bu yüzden yeni albüme, basitce, Evanescence olarak adlandırmaya karar verdiler.

Bu noktadan daha uzak bir kanıt için, bir kişi grubun adından başka hiç bir şey içermeyen (mecburi karanlık ve kıvrımlar hariç) albümün kapağına bakmak zorunda. Ve bazı hayranlar bu basit dizayndan şaşırırken, Lee MTV News’e bu basitselliğin ardında büyük bir mesaj olduğunu söyledi.

“İki kaydımızın kapağında da ben vardım, ve o fotoğrafın olmasının cool olduğunu düşünürdüm, insanlar gidip bakar ve ‘Evet, bu o.’ derdi. Ama, şu anda, bizim kim olduğumuzu biliyor olduklarını hissediyorum ve ben gerçekten farklı olan bir şey yapmak istiyorum” dedi. “Albüm kapağına bir şey koymak zorunda olduğumuzu hissetmedim, daha gizemli ve Evanescence’ın kendi hakkında olmasını, sadece benimle ilgili olmamasını istedim.”

Ve bu konsept Evanescence’ın kapak resminin ötesine genişledi. Lee’nin açıkladığı gibi, o ve müzikal arkadaşları grubun bütün görünüşünü arıyorlar.. ismin kendisiyle başlayıp. Çünkü, ilk defa, Evanescence sadece başkadınından daha fazlası.

“Dışında hiç bir fotoğrafın olmamasının çok cool olduğunu düşünüyorum.” dedi. “Bütün fotoğraflar ve sanatsal çalışma ‘Evanescence’ kelimesinin açıklanması için bir oyun. O ‘buharlaşarak kaybolmak’ demek, bu yüzden buharlaşıp kaybolmasını istedim..- bu gerçekten Evanescence hakkında, sadece benim değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir