Haberler

Wind-up Stüdyoları Albümün Yayınlanış Tarihini 2011 Sonbaharı Olarak Belirledi

Multi-platini izleyen üç yıllık aradan sonra, New York, NY ve olağanüstü çabalarınının dünya çapındaki başarısı The Open Door ile Evanescence 11 Nisan’da üçüncü stüdyo albümlerinin kayıtlarına başlamak için son zamanlarda Foo Fighters, RUSH, Stone Sour, Deftones ve Alice in Chains ile çalışmalara imza atmış prodüktor Nick Raskulinecz ile stüdyoya giriyor.

Bazılarının zirveye bir anda yükselişi diye adlandırmasıyla, Fallen, Little Rock’lı gruba dünya çapındaki fanlarının ellerinde olan 17 milyondan daha fazla kayıt, Top 10 singleları, My Immortal ve Bring Me To Life, 2003’teki 2 Grammy Ödülü (En İyi Yeni Sanatçı ve Bring Me To Life ile En İyi Hard Rock Performansı) ile birlikte dünya çapında bir başarı elde etmiştir.

The Open Door, The Record Plant’ta Los Angeles’ta kaydedilmiştir ve Mart 2006’da Ocean Way Stüdyolarında harmanlanmış ve  prodüktör Dave Fortman’la son haline getirilmiştir. The Open Door Amerika’da iki platin ödülle tasdik edilmiş ve dünya çapında 5 milyondan fazla kopya satmıştır. Hit single Call Me When You’re Sober’ı da içeren albüm, Amy Lee’nin güzel melodileri, derin sözleri, hayret verici vokalleri,dokunaklı piyanosu ve Terry Balsamo’nun kaçınılmaz, ama anlaşılması güç gitar çalımı ve bandın rock ve klasik hassasiyetine uygun bir şekilde dikkate değer, uhrevi ve mükemmellikle karıştırılıp ayarlanmıştır.

Evanescence’ın baş kadını Amy Lee’ye göre, ”Ne üzerinde çalıştığımızı insanlara göstermek için bekleyemedik! Bir albümünkinden daha fazla şarkı yazdık. Kendimizi sesimizi yeniden keşfederken, daha önce hiç yapmadığımız şeyleri denerken ve aynı zamanda Evanescence ile ilgili en sevdiğimiz şeyleri benimserken bulduk. Bu seyahat bizi grup olarak hiç olmadığımız kadar güçlü yaptı, ve ben müziğe aşığım. Nick Raskulinecz bu kayıt için mükemmel oldu ve hep birlikte stüdyoya girmek için çok heyecanlıyız.”

Wind-up Records başkanı “Amy ve grup bu kayıt üzerinde çalışıyorlar. Bu süre Amy’nin Evanescence’ın yaratıcı sınırlarını genişletmesine izin verdi. Dünyaya müzik getireceğimiz için hepimiz çok heyecanlıyız.” Dedi.
Evanescence vokal ve piyanoda Amy Lee, gitarda Terry Balsamo,bas gitarda Tim McCord, ve davulda Will Hunt’tan oluşmaktadır. Daha fazla bilgi için,lütfen web sitesini ziyaret edin-www.evanescence.com.

Basın Açıklaması (Orjinal)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir