HaberlerRöportajlar

Yeni Şarkı Ve Video “Wasted On You” Yayınlandı

Evanescence’ın “The Bitter Truth” albümünün ilk teklisi ve videosu “Wasted On You” yayınlandı.

Wasted On You” video klibi her grup üyesi tarafından hazırlandı. Klip, vokalist ve piyanist Amy Lee, bassçı Tim McCord, davulcu Will Hunt, gitarist Troy McLawhorn ve gitarist Jen Majura şuan karantina altındayken çekildi.

Amy açıklıyor;

“Stüdyoya girene dek bu müziği kaydediyorduk ve uzaktan dosya paylaşımı ve telefon konuşmalarıyla bitirdik. Mixlerde ufak tefek düzeltmeler, geri vokaller ekleme, video ve albüm kapağı bütün bunların hepsini evden yapmak benim için çöldeki su , karanlık zamanlarımdaki ışıktı. Hala yazıyoruz ve bu albüm için yapılacak bir çok iş var fakat bu sefer şarkıları teker teker yayınlamak, yazarken hayranlarımızla ve müziğimizle daha fazla an yaşamak istedik”.

“Wasted On You” ilk çıkarmayı planladığımız şarkı değildi. Fakat tüm dünya belirsiz bir karantinaya girdiğinde ve her şey değiştiğinde şarkının hissi ve anlamı tam anlamıyla şu anda demek istediğimiz şey oldu. Bu şarkı sözlerini nelerden geçtiğimizle ilgili yazmadım ama onlar tam olarak bununla alakalı.

Tüm video grup ve ailelerimizin iPhone’larıyla çekildi. İzolasyonda evlerimizin arasında çok fazla kilometre vardı. Sonrasında Paul Brown tarafından bir araya getirildi. Şu anda video yapabilmek için bir arada olamıyoruz. Fakat biz bunu çektik ve şu anki gerçek hayatlarımızın hikayesinin anlatımında kullandık ve ayrı olmamıza rağmen hepimizin hala bağlantıda olduğunu gösterdik.

İş açısından bunu yayınlamak için korkunç bir zaman olarak düşünülebilir. Fakat inanıyoruz ki insanların şu anda müziğe her şeyden daha çok ihtiyacı var. Yapıyoruz ve paylaşmak için beklemeyeceğiz çünkü yarının neler getireceğini kim bilebilir ki? Eğer gelse bile kim bilebilir? Bu bizim gerçekten kim olduğumuz ve iletişimimizle dünyaya karşı seslenişimiz.

Çılgın zamanlardan gelen bir şey kontrol yanılsamasını sadeleştiriyor. Düştüğümüzde elimizde hiçbir şey olmaması da bunun kanıtı. Şimdiye kadar yeni müzikte büyük bir yeni tema hayal kırıklığıydı. Büyümek ve hayatın farkına varmak çok zor olabilir, kimse seni kurtarmaya gelmeyecek ve peri masalları gerçek değil. Fakat ayağa kalkıp gerçeği seçerim demeyi inkar içinde yaşamaya tercih ederim. Ölüm ve acının küllerinden yüksek. Acıtsa bile ileri gitmeye devam et. Daha fazla yalan yok. Acı gerçek bu tüm imkansız ve zor şeyler. Ve ben ona katlanıyorum. Ben yaşamayı seçiyorum.

Grubun 9 yıl aradan sonra yeni şarkılardan oluşan “The Bitter Truth” albümüne yıl sonuna doğru kavuşacağız.

“Wasted On You” şarkısını https://evanescence.lnk.to/WastedOnYouTW adresinden satın alabilir, indirebilir ve dinleyebilirsiniz.

Alıntıların çevirisi için Mehmet Baygın ve Beyza Nur Bedir’e teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir