Sıkça Sorulan Sorular

Evanescence hakkında merak ettiğiniz soruları İletişim sayfasından sorabilirsiniz.

Evanescence’ın anlamı nedir?

Buharlaşıp yok olmak

Tourniquet Evanescence’ın şarkısı değil mi ?

Tourniquet William Rocky Gray’in bir diğer grubu olan Soul Embracced’in parçasıdır. Evanescence bu şarkının düzenlemesini yapmış ve sözlere ekleme yaparak değiştirmiş. Albümde söz & müzik bölümünde William Rocky Gray’in de ismi geçiyor.

Evanescence neden Tourniquet şarkısına klip çekmedi?

Piyasaya uygun bir şarkı olmadığını düşündükleri için.

Evanescence Fallen albümünü hazırlarken Amerika’nın en iyi korolarından biriyle çalışmıştı o koronun ismi neydi?

Millenium Chorus

Lies, Anywhere şarkılarında Amy ile beraber söyleyen erkek vokaller kimler?

Lies’da Living Sacrifice’dan Bruce Fitzhugh Amy’ye eşlik etti. Baştaki “aaaa” kısmında Stephanie Pierce geri vokal yaptı. Yeni versiyonunda David Hodges ve Amy Lee vokal yapıyor sadece. Anywhere’de yine David Hodges vokal yapıyor.

Evanescence’in tam olarak okunuşu nasıl?

Evın e sıns şeklinde ivinesens ya da eva sıcence ya da evane sıns şeklinde değil, “e” vurgulu olarak okunmalı. http://www.nardwuar.com/radio/2004.html adresinde Evanescence yazıyor yanında download ve stream seçenekleri var download seçeneği ile indirebilir stream seçeneği ile indirmeden dinleyebilirsiniz.24:12′de röportaj başlıyor ve 24:24 gibi Evanescence’ı telaffuz ediyor.

Evanescence’ın 2003 yılında çıkardığı “Not For your Ears” adında bir albümü var mı ?

Sadece Evanescence şarkılarını remiksledikleri bir albümdür.

Evanescence eski albümlerindeki şarkıları neden kullanmıyor?

Çünkü eski tarzları hristiyan rock türüne girmekte ve bu şekilde anılmak istemiyorlar.

Evanescence’ın after midnight adlı bi dvd sinden bahsediliyor. Evanescence’ın 2 DVD’si mi var?

Türkiye’de çıkmamış bir DVD. Hatta yurtdışındada pek satılmayan bir DVD. Evanescence’ın Fallen albümünün başarısı üzerine bu albümünün yapımında emeği olan kişilerin ve Evanescence’ın yakınlarının röportajlarının bulunduğu bir DVD’dir. DVD’de, yerel bir Arkansas grubu olduğu zamanlardan Dünyayı salladığı günümüze kadar, Evanescence’ın başarı hikayesi anlatılıyor. Genelde Amy’nin babası ve diğer insanlarla röportajları içeriyor. Daha çok bilgi amaçlı ve Fallen’ın ilk çıktığı zamanları anlatıyor.

Wind – Up’la Sony BMG birleşti mi? Birleşmediyse neden The Open Door’u birlikte çıkardılar?

Wind-up yönetici şirkettir, Sony dağıtımcı olarak görev yapıyor.

Origin neden albüm olarak görülmüyor?

Origin albümü tarzlarının dışında bir albüm diğer EP’ler gibi. Gothic rock desek yeridir. Ama grup belirli bir kategoriye girmekten kaçınıyor. Gothic müzik yapmadıklarını söylüyorlar. Bu yüzden diğer albüm ve EP’lerini saymıyorlar. Onları çocukken yaptıklarını ve şuanda komik olduklarını düşünüyorlar.

Evanescence Narnia adlı filme şarkı yaptı mı?

Narnia Günlükleri filmi için Amy’ye teklif götürüldü, o da ölen bir karakteri oynamak istediğini söyleyince ona uygun rol bulunamadı. Amy’den film için soundtrack müziği yapması istendi. Ancak Amy’nin yaptığı müzik beğenilmedi, Amy de yaptığı şarkının giriş bölümünü Good Enough şarkısında kullandı.

My Immortal şarkısının hikayesi nedir?

Ben Moody’e göre bu şarkı ölümünden sonra sizinle kalan hiç sizi yalnız bırakmadığı için gitmenizi dileyene kadar size sık sık görünen bir ruh hakkında. Ben Moody Fallen albümüyle birlikte bu şarkıyı büyük babasına ithaf etti. Klipte Amy ölen sevgiliyi canlandırıyor ve bu yüzden yere basmıyor. Hep çatıda, arabanın üzerinde, telefon kulübesinin üzerinde, Ben Moody ise Amy’nin sevgilisini canlandırıyor. Bu yüzden gözü hep yukarılarda.

Imaginary, Going Under ve Good Enough şarkıları kime yazıldı ?

Imaginary’i Amy Lee izlediği The Nightmare Before Christmas filminden etkilenerek yazmıştır. Going Under’ın bir yazılış hikayesi yok. Good Enough mutluluğun şarkısı. Amy Lee “The Open Door”u kaydederken artık tarzını değiştirdi hepimiz biliyoruz ki ”Fallen” karanlık bir albümdü.”The Open Door”un da karanlık olmasını istemiyordu Amy Lee ve mutluluğun şarkısını yazmak istemiş Kısacası “Good Enough” Amy Lee tarafından mutluluk adına yazılmış bir şarkıdır.

Amy, David Hodges’ ile hala görüşüyor mu? Yani aralarında bir küslük var mı? Ve David gruptan neden ayrılmıştı?

Amy Lee David Hodges ile hala görüşüyor. Tabi ne sıklıkla görüşüyorlar bilmiyoruz. Küs değiller. David Hodges’ın gruptan ayrılması konusu aslında uzun bir hikaye. David Hodges’ın grupta olduğu dönemlerde Evanescence Hristiyan Rock yapıyordu ya da müzikleri öyle tanımlanıyordu. Yapılan yorumlara Ben Moody cevap vermiş ve müziklerinin Hristiyan Rock kategorisine girmediğini söyleyince David Hodges, Evanescence’dan ayrılmış ve Trading Yesterday adlı bir grup kurup yoluna öyle devam etmiştir. Ama her ne kadar gruptan ayrılsa da Evanescence “Fallen” albümünü kaydederken onunda albümde bazı konularda emeği geçmiştir. Ayrıca Evanescence grubu “The Open Door” albümünün Amerika turnesindeyken bu konserlerden bir tanesine David Hodges seyretmeye gitmiş. Bu da küs olmadıklarının kanıtıdır.

Snow White Queen şarkısı kime yazıldı?

Snow White Queen’i Amy, kendisine saplantılı bir kadın hayranı için yazdı. Hayranı sürekli kendisini rahatsız etmiş ve taciz etmiş.A

Evanescence’ın verdiği ilk konser hangisidir?

İlk verdiği konser New Years Night Life Rocks

The Only One’daki başlangıç sesleri nerden alıntı?

Önce Amy “The tuna fish is singing in a Tuna Afternoon” diyor sonra ördek sesleri giriyor.Ördek seslerini Terry ile internette bulmuşlar

Evanescence’ın logosunun anlamı nedir?

E harfi gibi görünmesi dışında bir anlam teşkil etmiyor. Eternal (Sonsuzluk) anlamı olduğunu söyleyenler var. İşaretin durmadan sonsuza kadar döndüğünü düşünebilirsiniz.

Grubun resmi sitesi nedir?

http://www.evanescence.com/

Bring Me To Life şarkısında Evanescence grubuna eşlik eden erkek vokal kimdir?

12 Stones grubundan Paul McCoy’dur.