İncelemeler

TheOrangePress Konser İncelemesi

The Entertainment Centre (29-03-12)
image

Alternatif goth metal grupları göz önüne alındığında, onca yıldan sonra bu grubun türündeki gerçek ticari yükselişi olması beni hala ilgilendiriyor. Ve iyi bir nedenle, bu Little Rock, Arkansas’lı bayan öncülüğündeki grup, türündeki diğer meslektaşlarının aksine hala maddi kaliteden eksik. Bütün bunları söyledikten sonra, Steve Jons’ın son sözleri olan ‘Sadece çalışıyor’ sözüyle birebir uyuşuyor.

Bütün yeni sıralama ve kemerinin altında üçüncü albümüyle birlikte, Amy Lee açılış parçası ‘What You Want’ ile sahneye adım attığı andan itibaren sahneye hakim oldu. Onu üçüncü defa görerek, bu gerçekten onun en iyi işiydi. Sesindeki güçten, kendine güvenine ve gösterişçiliğine sürüklenerek, inanılmaz bir şov yaptı. Ardı ardına şarkılarla gücüne güç kattı.

Grup iyi bir şekilde prova yapmıştı ve her defasında hayranların çığlıklarıyla sonuçlanan koreografi müziksel güçlülükle bağlanmıştı.

Görsel olarak çekici ışık oyunlarıyla ve grubun adının sade bir şekilde gösterilmesi, gruba odaklanmayı kolay hale getiriyor, müzik ve ham enerjileriyle, birşeyler daha ve daha fazla ender hale geliyor.

Grup, daha önce hiç canlı dinlemediğim, bütün singlelarını ve bazı albüm şarkılarını çaldı. Grup, konserlerini muhteşem olan ‘My Immortal’ ile noktaladı. Sadece Amy Lee’nin piyanosuyla başladı ve nakaratta tüm grup katıldı. Bu, geceyi mükemmel bir şekilde sona erdirdi!

Şov başlamadan önce sahneye bakarak, piyanonun olmadığını sadece keyboardun olduğu farkettim. Piyano sahnenin sağ tarafına gizlenmişti ve her ihtiyacı olduğunda tekerlekleriyle rahat bir şekilde getiriliyordu. Bu şarkıların arasında sessizliklere neden oluyordu ve malesef kendine hayran olan kalabalıkla fazla konuşmadı Amy. Bütün bunların hepsi şarkı başladıktan sonra affedildi.

Beni gerçekten etkileyen şey davulcu (Will Hunt) ve onun ne kadar makine olduğuydu! O tüm duruşları çıkardı, bagetler döndürüldü, baget tamtamlara çarpmasının ardından bir nota bile atlamadan havada yakalandı. Bütün vuruşlar güçlü ve başarılıydı.

Sonuç olarak, gece çok başarılıydı. Evanescence ve Amy Lee adına her şey sahnede sergilendi. Daha fazla ne isteyebilirsin? Belki bunu gibi daha fazla grup.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir