Haberler

Evanescence Hayranları Grubun Geri Dönüşünü Güçlendiriyor

image

Sanatçıların hayranlarını mutlu tutmak için sürekli kendilerini yenilemeleri, yeni şarkılar ve videolar çıkarmaları, konserlere ve turlara çıkmaları gereken hızlı tempolu müzik dünyasında; bir grubun birkaç yıl süren bir ara verip onları yıllardır bekleyen kalabalıklar halindeki hayranlarına geri dönmeleri nadirdir. Ama bu, dört yıllık bir aradan sonra kendi isimlerini taşıyan yeni bir albümle ve tur planlarıyla geri gelen Grammy ödüllü rock grubu Evanescence için tamı tamına olan şey.

MTV First: Evanescence için Twitter’dan hayranlara grup için soru göndermeleri için seslendiğimizde, binlerce #EVMTV ile etiketlenmiş yazılı ve videolu soru aldık.

Tüm dünyada bu grup için duyulan sevgi açık oldu. Grup bu soruları ve MTV News moderatörü James Montgomery ile Nashville’deki stüdyoda seyirci olan küçük hayran grubunun sorularını neredeyse 1 saat boyunca cevapladı.

Bizi etkileyen, EV hayranlarının ne kadar pozitif olmasıydı. Bugün, İnternet ve sosyal medya hayranların sevdikleri sanatçılarla daha yakın bir ilişki yaşamasını sağlıyor ama sanatçının aşk hayatı, stil seçimi, rakibi ve hatta saç kesimiyle ilgili çok negatif hava da oluyor ve bu forumlarda karışıklığa neden olabiliyor. Ama EV hayranları, favori gruplarının yeni müzik çıkarmalarından ve turlara çıkmaya başladıklarından o kadar mutlu ki sadece bunun için minnettarlıklarını göstermek ve grubun gelecek planları hakkında bilgi almakla ilgiliydiler.

Özel program sırasında seyirciler arasındaki bir hayran, Olivia, gelecek albüm için “Diğer albümlerden farklı mı?” diye sordu. Grup buna cevap oluşturmadan önce baterist Will Hunt araya atladı, “Şunu belirtmek isterim ki, bu grup, sevdikleri grup hakkında hayatımda gördüğüm en bilgili hayranlara sahip ve bunu bir iltifat olarak söylüyorum, çok netsiniz, harika bir şey.”

Kesinlikle katılıyoruz! Tabii, bir sürü hayran “Benim ülkeme/şehrime ne zaman geleceksiniz?” diye sordu ama çoğu inanılmaz derecede düşünceli sorular sordu: eski ve yeni stili karşılaştırdılar, olası ortak çalışmalar hakkında ve yeni albümün görsel yönünün nasıl olacağı hakkında sorular sordular. Müzik dünyasını geçici olarak terk edip geri döndüklerinde hayranlarının sevgilerinin arttığını gördüğü için çok şanslı bir grup Evanescence ve kesinlikle bunun farkındalar. Onlar da MTV News’la neredeyse bir saat oturup o hayranlardan gelen sorulara cevap vermiş bir gruplar ama. Yani, görüldüğü gibi, birbirlerini hak ediyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir