Röportajlar

Power 97’de Casey Norman, Amy ile Röportaj Yaptı (9 Ağustos)

– Amy: Hey!

– Casey: Merhaba, Amy. Bugün nasılsın?

– Amy: Harikayım, ya sen?

– Casey: Ben bayağı iyiyim.

– Amy: Beni programınıza davet ettiğiniz için teşekkür ederim.

– Casey: Sorun değil. Günün nasıl geçiyor? Daha çok röportaj yapacak mısın?

– Amy: Hayır, sadece senle! Bugün özelsin.

– Casey: Bu hafta yaptığın röportajlarla ve MTV’ye çıkmanla alıştın mı bu tür şeylere tekrar?

– Amy: Evet. İyi gidiyor. Daha dün MTV’deki ilk gösterim şeyini yaptık ve harika geçti. Biraz gergindim kesinlikle, yani şarkıyı ilk kez canlı performansla tanıtmak biraz korkutucu olur hep ama bence harikaydık. Çok iyi zaman geçirdik, birkaç hayranla harikaydı.

– Casey: Şimdi Kuzey Amerika turunu ve birkaç Avrupa tarihi duyurdunuz. Ve burada, Winnepeg’de, sizi iki Cumartesi falan sonra MTS Rock on the Range’de göreceğimiz için mutluyuz. Ara verdiğinizden beri ilk resmi konseriniz olacak bu, değil mi?

– Amy: Evet, aslında öyle! Aslında hemen önce bir konser daha var çünkü küçük bir ısınma konserine ihtiyacımız var, yani, binlerce Kanadalının önünde konsere çıktığımızda rahat olmamız için. Yani, hızlı bir Nashville konserimiz var önce çünkü prova ettiğimiz yer orasıydı. Yani, evet, o konseri önce yapacağız sonra da sizinle vereceğimiz konser ilk büyük konserimiz olacak.

– Casey: Şimdi Nashville’de misiniz?

– Amy: Evet.

– Casey: Albümü de orada yaptınız, değil mi?

– Amy: Evet. Ön-yapımdan beri eşyalarımız o prova yerinde zaten. Hazır her şeyimiz oradayken… Harika, bu kesinlikle tam bir Nashville deneyimi oldu, tüm her şey. Harikaydı.

– Casey: Nick’le çalışmak hoşunuza gitti mi? Büyük bir yapımcı sonuçta.

– Amy: Evet, harika biri. Çok eğlenceli. Yani, kesinlikle çok tutkulu, enerjili bir adam ve kesinlikle bir müzik hayranı. Hep öyle dedim ama evet, harika bir yapımcı. Onunla çalışmaya hepimiz bayıldık.

– Casey: Bu albümün hayranlar için olduğunu söyledin. Bu, bildiğim kadarıyla Ekim’de çıkacak, yeni albüm nasıl böyle? Nasıl bu Evanescence albümü hayranlar için?

– Amy: Açıklaması zor biraz. Albümü bir anda, tek bir kelimeyle falan özetlemek zor ama hayranlar… Onların birden tekrar ortaya çıkışlarını izledik son birkaç yıldır yeni albüm için çalışırken, onlara geleceğimizi söylerken. Çoğu bizi bekliyordu, bizi bu kadar zaman sonra hâlâ önemsiyorlardı. Bu benim için gerçekten çok şey ifade ediyor. Onlarla tekrar etkileşim içinde olmak harika. Yani, neyse, bir sürü şarkı sözü yazımı sonlara doğru oldu. Git gide hayranlarla olan ilişkim, nasıl geri dönmek istediğim ve onları nasıl sevdiğim hakkında yazdığımın farkına vardım. Bence bunu biraz “What You Want”ta duyabilirsiniz. Geri dönmek ve geri dönmekten korkmak hakkında, anlatabiliyor muyum? Hayranlarımızla harika bir desteğe sahibiz. Yani, evet, onlar kesinlikle bunun büyük bir parçası.

– Casey: Siteyle aktif oldun mu, e-mail’lerle falan? Hayran kitlenle iletişimde kaldın mı?

– Amy: Evet, özellikle şimdi Twitter’da falan. Bu zamanlarda iletişim içinde kalmanın bu kadar çok yolu olması harika. Çok güzel. Yani, mesela bir şeyler yaparken hızla bir fotoğraf çekebilirim ya da hemen yaptığımız bir şey hakkında tweet falan atabilirim, hayranlara böylece ne yaptığımızı gösterebilirim ve yapılış süreci boyunca bizimle olabilirler.

– Casey: Üzerinde çalıştığınız bazı materyallerin bırakıldığı hakkında çok konuşuluyor, daha elektronik olan şeyler sanırım. İşte, bunlardan albümde birkaç şarkı var mı? Onları yanınızda getirdiniz mi? Üzerinde çalıştığınız şeylerden bazıları o zamandan mı alınmıştı?

– Amy: Evet, bırakıldı da demem buna. Çok harika müzikler var. Bazıları, evet, tüm yolda kaldı ve bazıları da bir sonraki zaman olacak işte. Bir sürü şey çıkardık en sonunda çünkü hep doğru ilhamı, yeni zamanımızı ve yeni sesimizi aramakla alakalıydı bu. Sonunda bulduk bunları ve Evanescence de dahil bir sürü şeyin harika bir karışımı ortaya çıktı. Hep olduğumuz şey ve aynı zamanda yeni ilhamlar. Biraz farklı bir elektronik etki mesela. Hep elektronik bir ilhamımız vardı ama işte. O zamandan kalan bazı şarkılar albümde, bazıları da artık bir sonraki albümde falan olacak. Daha emin değilim ama bir sürü şarkımız var. Kullanılmış ve daha kullanılmamış.

– Casey: Yıllardır spot ışığından uzaktın. Normal bir insan olarak hayat nasıldı?

– Amy: İyi, harika. Şu anda geri dönmüş olmak harika ama kesinlikle bir süre ara vermiştim, tüm bunlardan bir adım geriye gidip “Tamam, kimim?” demiştim ve bence bu benim için iyi oldu. Bence bunu yapmasaydım delirirdim. Liseden 2007 yılının sonlarına kadar her şey ve ben Evanescence içinde olduk. Yani, evet, normal hayat güzel. New York’ta yaşıyorum, evliyim, iki kedim var ve harp çalmayı öğrendim ki bu çok havalı ve albüme de biraz kattım.

– Casey: Kedilerinin adları ne?

– Amy: Shermy ve Stella!

– Casey: Havalı kedi mamalarından mı yiyorlar yoksa bildiğimiz Whiskas mı?

– Amy: İyi davranıp davranmadıklarına bağlı! Evet, iyi gecelerde havalı mama.

– Casey: Yani, Rolling Stone’dan alıntı yapıyorum, “biraz da kendi market alışverişini yapmaktan” hoşlandın mı?

– Amy: Evet, turdayken özlemeye başladığınız şeyler çok garip. Kesinlikle, düşünüyorum ki, benim için domestik olmak genel olarak. Yemek yapmaya bayılırım, insanlar için yemek yapmaya. Evet, ama genellikle evde olmak, evdeyken yaptığın şeyleri yapmak. Bunları yapmak harikaydı ama şimdi tekrar yola çıkmak için sabırsızlanıyorum. Çok uzun zaman oldu.

– Casey: Eh, biz de bekliyoruz. Çok heyecanlıyız çünkü geleceğinizi aylardır biliyorduk ve şimdi sadece birkaç Cumartesi kaldı. Amy Lee, programımızı aradığın için teşekkür ederim.

– Amy: Teşekkürler, adamım. Yakında görüşürüz.

– Casey: Evanescence, MTS Center’da ayın yirmisinde MTS Rock on the Range’de olacak, Alice in Chains’ten hemen önce çıkacak.

– Amy: Hoşça kal!

image

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir