Haberler

50 Cent’in Grammy Ödülleri Töreni Sırasında Evanescence’in Ödül Alma Anına Karışması

50 Cent’in Grammy sırasında Evanescence’in ödül alışına karıştığı zamanı hatırlıyor musunuz?

Yıl 2004’tü. Evanescence bir yıl önce çıkardıkları ilk resmi albümleriyle Grammy Ödüllerinin “En İyi Yeni Sanatçı” kategorisine aday olmuşlardı. Bu adaylığı “In Da Club” teklisiyle ünlü olan rapçi 50 Cent, “Stacy’s Mom” şarkısını yazmış olan Fountains of Wayne, Tony ödüllü soul şarkıcısı Heather Headley ve “Get Busy” şarkısı çok tutmuş olan Jamaikalı rapçi Sean Paul ile paylaşıyordu.

Adaylar sayıldıktan sonra o yılın En İyi Yeni Sanatçısı ödülünü almak için ismi çağırılan Arkansaslı rockçılardan oluşan Evanescence’ti. Amerikan Müzik Endüstrisi Derneği (Recording Industry Association of America – RIAA) tarafından dokuz kere platin almış Get Rich or Die Tryin’ albümünü çıkarmış olan 50 Cent, bu kaybı yüzünden sinir olmuştu ve bu nedenle podyumda Evanescence üyeleri de dahil herkesin yanından yürüyüp geçmişti.

Evanescence bu hareketi hoş karşılamıştı; şaşırmalarına rağmen sonunda gülüp geçmişlerdi. Amy Lee’nin konuşmasına dönmeden önce kendine gülüşü çok akıllarda kalıcıydı.

“50 Cent’le beraber aynı zamanda plak şirketimiz Wind-Up’a bizi keşfettikleri için ve özellikle Diana Meltzer’a bana inandığı için teşekkür etmek istiyorum,” diyerek başlayan Lee, minnettarlığını göstermeye devam etti. “Hayranlarımıza da teşekkür etmek istiyorum çünkü biliyorum ki hayranlarımız tekrar tekrar istemeden modern rock radyo istasyonları kesinlikle piyano önünde oturan bir kızı çalmazlardı. Son olarak aileme ve Sean’a beni sevmeye devam ettikleri ve bu albümün tanıtımı için ha birebir tura çıktığım için yokluğumu sessiz sedasız çektikleri için teşekkür ediyorum. Hepinize çok teşekkürler.”

Bu olayın ardından 16 yıl geçmesine rağmen, 50 Cent hâlâ duruma sinirli. Hollywood Ünlüler Kaldırımı plaketi için yapılan törenindeki konuşmasında bu ödül için özellikle kariyerinin başında Grammy töreninde öyle es geçildiği için memnun olduğunu söyledi.

Duruma hâlâ şaşkın olan 50 Cent konuşmasında, “Hip hop tarihindeki en büyük ilk albümü ben çıkardım, ama En İyi Yeni Sanatçı ödülüm var mı?” dedi ve Evanescence’in ismini yanlış telaffuz edip durarak şikayetlerine devam etti. “En İyi Yeni Sanatçı olarak Evanescence’i seçtiler. Evanescence’i gidip siz bulabilir misiniz? O geceden beri Evanescence’i hiçbir yerde görmedim.”

Evanescence’i şimdi tur yolunda bulamayız, ama yeni albümleri üzerinde çalışıyorlar. The Bitter Truth bu yıl içerisinde gurup son rötuşları atmayı bitirdikten sonra çıkacak. Hayranları beklerken sıkılmasınlar diye yeni bir tekli, “Wasted On You”, çıkardılar.


Çeviri için Zeynep Sıray ve Öykü Yıldızhan’a teşekkürler

Kaynak: Loudwire.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir