Röportajlar

Evanescence “Breaking Dawn” Soundtrack’ine Girmek için “Bağırıyor”

“Bence bu harika olurdu,” diyor başkadın Amy Lee MTV News’a.

Evanescence milyonlarca albüm sattı, bir çift Grammy kazandı ama hâlâ başaramadığı bir şey var: “Twilight” soundtrack’inde çok istenen bir yer.

Şu ana kadar başardıklarını ve müziklerinin Stephenie Meyer’ın serileri için ısmarlama gibi yapılmış olduğunu göz önünde bulundurursak, aslında inanması zor. Bunu belki grubun son yıllardaki yokluğuyla açıklayabiliriz ama şimdi yeni bir albüm çıkarmak üzerelerken ve tasmasından çıkarılmış yeni bir single’ları olduğunu düşünürsek bir mazeret yok artık.

“What You Want”ın ilk gösteriminde MTV News’a söyledikleri gibi, “Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1” soundtrack’inde bir yer yapmak şimdi kesinlikle bir hedef.

“[Yeni şarkı] ‘My Heart is Broken’ın [soundtrack’e] girmesi için bağırıp çağırıyorum çünkü bence hikâyeye çok uyuyor,” diyor baterist Will Hunt. “’Twilight’ girdabına evdeki kızlar yüzünden kapıldım, onlar izleyince ben de izlemek zorundaydım.”

“Bence bu harika olurdu, aslında,” diye ekledi başkadın Amy Lee.

Evanescence “Twilight” soundtrack’ine girmek için daha önce denemelerde bulunmadı değil, ama artık nedense, olmadı. Ki bu ilk denemeler sayesinde… Lee hikâyeye kapıldı ve bunu kabul etmek konusunda korkmuyor.

“İyi, kitapları okudum, şimdi herkes benden nefret ediyor,” diye güldü Lee. “İlk filmi izlemedim – ‘Aman, iyi. Lisede vampirlerden sıkılmıştım,’ diyordum ama onlar ‘Belki film için bir şarkı yazabilirsin,’ dediler, ben de kitabı okudum ve birkaç şarkı yazdım ama olmadı çünkü bir sürü havalı yenilikçi insanlar ‘Twilight’ için bir şeyler yapıyorlardı. Ama sonra, hikâyeye kendimi kaptırdım ve sonraki kitapları okudum.”

Kitapları okuduktan sonra, Lee kendini diğer grup üyeleriyle bir çatışmada buldu, çünkü hepsi Team Edward’ın yeminli üyeleriydi. Sık sık üstü çıplak kurtadam için [Lee’nin] zaafı var gibi görünüyor, ama tahmin edeceğiniz şeylerden değil.

“Jacob [favorim], kesinlikle,” dedi. “O iyi adam, şeker.”

image

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir