Röportajlar

Blabbermouth Röportajı

Amy Lee Covid-19 Salgınıyla Başa Çıkmak İçin Tavsiyeler Verdi

NowThis Entertainment ile yeni bir söyleşide, Evanescence şarkıcısı Amy Lee’den insanlara Covid-19 sırasında akli dengelerini ve sağlıklarını nasıl koruyabilecekleri hakkında tavsiye vermesi istenilmişti. O da böyle cevap vermişti:

“Ben de kendi sorunlarımla uğraşıyorum. Tavsiye vermek zor çünkü aslında yapılması gerekeni bildiğimi düşünüyorum ama her zaman kendim beceremiyorum. Bu aralar kaygıyla başa çıkmak çok zor cidden çünkü gelecekte bizi nelerin beklediğini tam olarak tahmin edemiyoruz. Günden güne ne yapacağımızı daha bilmiyoruz, bir de gelecek yılı düşünebilir miyiz? Hiç emin değilim.”


Size iyi hissettiren şeyler yapın, kendinizin dışında bir şey yapın,”

diye devam etti.

“Bana grubu başlattıran dürtü buydu – müzik yapmak. Kek yapmaktan müzik yapmaya, ne olursa olsun bir şeyler yapmak cidden güzel bir şey çünkü daha demin var olmayan bir şeyi var etmiş oluyorsunuz. O yüzden bir şeyler yaratmanın cidden iyi geldiğini düşünüyorum – resim yapmak, yemek yapmak, ne olursa olsun.”

Evanescence’in uzun zamandır beklenilen “The Bitter Truth” albümü bu yıl çıkacak. Albümün ilk teklisi “Wasted On You” geçen ay çıktı ve grubun bu yıl boyunca çıkaracağı daha ilk tekli.

Teklinin müzik videosu grup üyeleri –Lee, bas gitarist Tim McCord, baterist Will Hunt, baş gitarist Troy McLawhorn ve gitarist Jen Majura– tarafından karantina sırasında kendi evlerinde telefonlarıyla çekildi.

Music Week’le yaptığı farklı bir söyleşide Lee birkaç Evanescence şarkısının bitirildiğini söyledi. Hepsinin farklı olduğunu söyleyip şöyle açıkladı:

“Bence şu anda onları bir araya getiren unsur hepsinin çok ham ve hassas bir yerden geliyor olması.”

Music Week’e aynı zamanda Evanescence’in 2017’de çıkarılmış Synthesis’ten sonra rock çalmaya geri dönmeyi çok istediğini söyledi. Synthesis’te iki yeni şarkıyla beraber Evanescence’in eski şarkılarının senfonik ve elektronik yeni versiyonları vardı.

Durumu şöyle açıkladı:

“Yeni albümümüzün daha sade olduğunu ima etmek istemiyorum çünkü öyle değil – yine çok büyük, çok güçlü ve dolgun. Ama yeni şarkılarda hiç orkestra yok daha ve bunun nedeni karantina nedeniyle bir araya gelemememiz falan değil.”

Evanescence’in yeni müziğinin yapımcılığını 2011’de çıkardıkları albümde de çalışmış olan Nick Raskulinecz yapıyor.

Çeviri için Zeynep Sıray ve Öykü Yıldızhan’a teşekkürler

Kaynak: blabbermouth.net

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir